Nikon Z5

Aparaty Bezlusterkowce Nikon Z5

Aparat Nikon Z5 zajmuje w ofercie miejsce poniżej modeli Nikon Z7 i Z6. Jest przeznaczony dla każdego, kto chce zacząć odkrywać piękno nie tylko fotografii pełnoklatkowej, ale też filmów. Niezależnie od tego, czy będziemy używać go do fotografowania, czy kręcenia filmów 4K, uzyskamy intrygujące zdjęcia pełne szczegółowości, głębi i kolorów. Fotografie o zachwycającym zakresie dynamiki można uzyskać nawet przy wysokich czułościach ISO. Sprawdź naszą recenzję aparatu Nikon Z5 i dowiedz się jeszcze więcej!

Filtry
Kategorie
Producent
Wielkość matrycy
Rozdzielczość matrycy
Typ karty pamięci
Cena
  • od
    do

raty 30x0% promocja Beafoto

Aparat Nikon Z5 + Z 24-200 mm f/4-6.3 VR PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 1400 zł do 19.07.2021 Aparat Nikon Z5 + Z 24-200 mm f/4-6.3 VR PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 1400 zł do 19.07.2021
Producent: NIKON
spodziewana dostawa
Cena: 9 599,00 zł 10 999,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Aparat Nikon Z5 + 24-50 + FTZ PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 930 zł do 19.07.2021 Aparat Nikon Z5 + 24-50 + FTZ PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 930 zł do 19.07.2021
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 7 065,00 zł 7 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Aparat Nikon Z5 + 24-50 f/4-6.3 PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 930 zł do 19.07.2021 Aparat Nikon Z5 + 24-50 f/4-6.3 PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 930 zł do 19.07.2021
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 6 049,00 zł 7 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Aparat Nikon Z5 body + FTZ PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 470 zł do 19.07.2021 Aparat Nikon Z5 body + FTZ PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 470 zł do 19.07.2021
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 6 229,00 zł 6 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Aparat Nikon Z5 body PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 470 zł do 19.07.2021 Aparat Nikon Z5 body PROMOCJA Natychmiastowy RABAT 470 zł do 19.07.2021
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 5 299,00 zł 6 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość

 

Nikon Z5 ma przynieść jakość pełnej klatki i prezentować się profesjonalnie przy stosunkowo niskiej cenie początkowej. Dzięki temu jest to jeden z najtańszych aparatów pełnoklatkowych na rynku. Nikon Z5 ma matrycę CMOS 24,3 MP w formacie FX z nowym procesorem obrazu EXPEED 6 z droższych modeli. Aparat ma czułość do ISO 51 200 (z możliwością rozszerzenia do ISO 102 400) i może robić zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości przy 4,5 kl./s z AF / AE. Cechą, którą docenią zarówno fotografowie, jak i filmowcy, jest włączenie pięcioosiowej stabilizacji w korpusie, która pozwala na użycie dłuższych czasów otwarcia migawki do zdjęć i uzyskanie bardziej stabilnego obrazu podczas nagrywania wideo.

Nikon Z5 obsługuje również podwójne gniazda SD UHS-II, a drugie gniazdo można ustawić na przepełnienie, oddzielne pliki RAW i JPEG lub na wykonanie kopii zapasowej pierwszej karty jako zabezpieczenia przed awarią. Łączność Wi-Fi i Bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesyłanie i tworzenie kopii zapasowych obrazów. Użytkownicy wideo mogą nagrywać filmy w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę (przycięcie 1,7x) i filmy 1080p z szybkością do 60 klatek na sekundę (pełna klatka).
Korpus aparatu jest wykonany z magnezu i uszczelniony. Z tyłu znajduje się odchylany ekran dotykowy o przekątnej 3,2 cala i 3,69 miliona punktów OLED EVF. Z boku znajduje się gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, port micro HDMI i port USB-C 3.2 Gen 1 z obsługą ładowania. Co ciekawe, kamera może być również używana jako kamera internetowa do połączeń wideo i transmisji na żywo.

Jordi Brinkman, kierownik ds. produktów w firmie Nikon Europe, powiedział: „Nikon Z5 i obiektyw NIKKOR Z 24–50 mm dają fantastyczną możliwość odkrywania zalet fotografii w systemie Nikon Z. Pozwalają uzyskać oszałamiającą jakość obrazu Nikon Z — od bogatszych kolorów po większą głębię ostrości — w wyjątkowo poręcznym opakowaniu. To doskonały sposób na ćwiczenie kreatywności i tworzenie zdjęć, o jakich marzysz”.

Nikon Z5 jest również kompatybilny ze wszystkimi jasnymi i kompaktowymi pełnoklatkowymi obiektywami NIKKOR Z — od szerokokątnych obiektywów o stałej ogniskowej po teleobiektywy zmiennoogniskowe. Zestaw podstawowy zawiera niezwykle poręczny obiektyw NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3. Ten wszechstronny nowy standardowy obiektyw zmiennoogniskowy, niewielki i ostry, oferuje jeden z najbardziej popularnych zakresów ogniskowych oraz doskonałą wydajność podczas fotografowania i filmowania. Aparat Nikon Z5 jest także w pełni zgodny z adapterem do mocowania FTZ, który umożliwia korzystanie z obiektywów NIKKOR z mocowaniem F bez utraty jakości zdjęć.

Główne cechy aparatu Nikon Z5

Wizje w formacie pełnoklatkowym - Nikon Z5

Zobacz, jak wyglądają Twoje zdjęcia i filmy na nowym poziomie szczegółowości, niezależnie od tego, co znajdzie się w kadrze. Dzięki pełnoklatkowej matrycy, wydajnemu procesorowi EXPEED 6 i wyjątkowo ostremu obrazowi w elektronicznym wizjerze aparatu Nikon Z5 ułatwia tworzenie zdjęć w formacie pełnej klatki. Możesz nawet przycinać zdjęcia bez utraty szczegółów, co idealnie sprawdza się w przypadku wydruków i stron internetowych.

Mały zestaw, duży efekt - Nikon Z5

Pełnoklatkowy aparat Nikon Z5 jest poręczny i niezwykle wydajny — podobnie jak obiektyw NIKKOR Z 24–50 mm, który występuje w zestawie z aparatem Nikon Z5. Ten obiektyw NIKKOR Z jest najmniejszym i najlżejszym pełnoklatkowym obiektywem zmiennoogniskowym dostępnym na rynku.Uchwycisz nim znacznie więcej szczegółów na każdym zdjęciu — od intrygujących ujęć wykonanych z nietypowej perspektywy po poruszające portrety.

Niezwykle stabilny system redukcji drgań w aparacie Nikon Z5

Wbudowany w aparat, skuteczny, 5-osiowy mechanizm VR zapewnia stabilizację obrazu i umożliwia fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi o nawet pięć stopni. Bez względu na to, jakiego obiektywu NIKKOR Z używasz, zdjęcia będą ostre, a nagrywane filmy stabilne. Portrety z bogatymi przejściami tonalnymi. Filmy o niezwykle małej głębi ostrości. Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w pełni wykorzystuje dużą ilość światła wpuszczanego przez mocowanie Z o dużej średnicy, zapewniając doskonałe rezultaty.

Doskonałość w każdym świetle

Ciesz się swobodą błyskawicznego dostosowywania się do zmiennych warunków oświetleniowych dzięki szerokiemu zakresowi ISO 100–51200 aparatu. Nie musisz martwić się o poziom szumów — uzyskasz czyste zdjęcia i niezwykły zakres dynamiki niezależnie od wybranej czułości ISO.

Precyzyjne ustawianie ostrości - Nikon Z5

273-polowy hybrydowy AF (autofokus) jest szybki, precyzyjny i płynny. Ostrość jest szybko ustawiana i utrzymywana na fotografowanych obiektach niezależnie od tego, w którym punkcie kadru się znajdują. Zachwycające zdjęcia ludzi, psów i kotów. Podczas robienia zdjęć możesz skupić się na oczach fotografowanej osoby i na nich ustawić ostrość — nawet jeśli są w ruchu.

Dwa gniazda kart pamięci -

Dwa gniazda współpracują z szybkimi kartami SD UHS-II. Można je łatwo ustawić tak, aby na jednej karcie były zapisywane zdjęcia, a druga służyła do tworzenia kopii zapasowych. Można też na jednej zapisywać filmy, a na drugiej — zdjęcia.

Niezwykle ostry obraz w elektronicznym wizjerze

Wszystko, co widzisz w elektronicznym wizjerze o wysokiej rozdzielczości 3690 tys. punktów, znajdzie się na Twoim zdjęciu. Najważniejsze ustawienia, takie jak ekspozycja, ISO i balans bieli, są stosowane w czasie rzeczywistym.

Solidny i lekki - Nikon Z5

Wytrzymały, a zarazem lekki korpus wykonany ze stopu magnezu jest dokładnie zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi, kurzem i wilgocią. Zwłaszcza wokół wszystkich ruchomych części i przycisków. Korpus tego pełnoklatkowego aparatu jest mniejszy, ale nadal łatwy w obsłudze. Głęboki wyprofilowany uchwyt zapewnia bezpieczne trzymanie aparatu, a najważniejsze elementy sterujące są optymalnie rozmieszczone.

Przechyl, dotknij, przesuń

Znajdź wygodny dla siebie kąt ustawienia odchylanego monitora dotykowego i dotknij go, by ustawić ostrość. Z łatwością przeglądaj zdjęcia i filmy, przesuwając je palcem, i wyświetlaj 100% obszaru zdjęcia za pomocą dwukrotnego stuknięcia. Nadaj zdjęciom i filmom swój własny charakter. System Picture Control firmy Nikon umożliwia stosowanie unikatowych kreatywnych filtrów i korzystanie z podglądu w czasie rzeczywistym w elektronicznym wizjerze lub na monitorze.

Praca bez zbędnych przerw

Za pomocą kabla USB możesz ładować (przy wyłączonym aparacie) lub zasilać aparat Nikon Z5. To wygodne, gdy chcesz fotografować przez dłuższy czas w pomieszczeniu lub nagrywać filmy poklatkowe.

Płynne filmy 4K - Nikon Z5

Zmień zwykłe chwile w momenty filmowe. Aparat Nikon Z5 rejestruje filmy 4K Ultra HD z ostrymi szczegółami, a pełnoklatkowe obiektywy NIKKOR Z zapewniają piękną głębię ostrości. Możesz tworzyć przy użyciu aparatu niewiarygodne filmy poklatkowe i rejestrować nieruchome ujęcia podczas nagrywania.

Pełna łączność

Wbudowana łączność Wi-Fi® i Bluetooth® ułatwiają udostępnianie, a aplikacja SnapBridge firmy Nikon może zmienić Twój telefon w akcesorium o zaawansowanych możliwościach. Łatwo przesyłaj zdjęcia i filmy lub przekształć swój smartfon w zdalny monitor i pilota zdalnego sterowania.