Fujifilm X-T30 + XF 18-55mm F2.8-4 OIS czarny + FILTR UV

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 5 399,00 zł 5399.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Fujifilm
Kod produktu: 16619982

Opis

Fujifilm X-T30 + XF 18-55 mm

 

 

 

 

 


 

 Fujifilm X-T30 + XF 18-55mm f.2.8-4.0 OIS

 

wyposażony w większą, 26,1-megapikselową matrycę,

szybki procesor X-Processor Pro, celny autofokus i dotykowy, odchylany wyświetlacz.

  

 zdjęcia: Paweł Kosicki ( X-T30) 


 

 

FUJIFILM X-T30 oferuje podobną wydajność jak FUJIFILM X-T3, w mniejszej i lżejszej obudowie. Ma ten sam system AF z detekcją fazy, prawie 100% pokrycia kadru, bez-blackoutowe, szybkie zdjęcia seryjne z prędkością do 30 klatek na sekundę, monochromatyczną regulację, efekt Color Chrome i tryb Sports Viewfinder, a jednocześnie oferują funkcje, które zapewniają mniej profesjonalne fotografa, na przykład funkcja Advanced SR Auto.

 

 

 Szybsza i dokładniejsza wydajność AF

Liczba pikseli detekcji fazy w czujniku została zwiększona do 2,16 miliona, a pole AF z detekcją fazy pokrywa całą ramkę (około 100%), umożliwiając szybką i dokładną automatyczną regulację ostrości. Limit niskiego poziomu światła dla AF z detekcją fazową został również zwiększony z + 0,5 EV w systemach kamer poprzedniej generacji do -3,0 EV.

 

 

Mechaniczna migawka i elektroniczna migawka

FJIFILM X-T30 może fotografować w trybie ciągłym z maksymalną prędkością 8,0 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości przy użyciu mechanicznej migawki i oferuje tryb Sport Viewfinder, który wykonuje zdjęcia w przyciętym obszarze o wartości ok. 16,6 megapiksela (przycięcie 1,25x), zaznaczone w widoku wizjera, dzięki czemu można sprawdzić ruchy obiektu, jeszcze przed jego pojawieniem się w kadrze. Korzystając z elektronicznej migawki, FUJIFILM X-T30 obsługuje bezstratne, szybkie zdjęcia seryjne z prędkością do 30 klatek na sekundę . Po wybraniu elektronicznej migawki można także wybrać tryb Cichy.

 

 

Nagrywanie wideo 4K / 30P

i cyfrowe audio o wysokiej rozdzielczości

Dzięki czujnikowi obrazu i procesorowi czwartej generacji, FUJIFILM X-T30 oferuje znakomite funkcje nagrywania wideo 4K. Faktycznie nagrywa w rozdzielczości 6K (6240 x 3510), aby uzyskać oszałamiającą jakość w rozdzielczości 4K (3810 x 2160). Aparat obsługuje również format DCI (17: 9), co zapewnia jeszcze bardziej kinowy wygląd Twoich filmów. FUJIFILM X-T30 przyjmuje nagrywanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości bez potrzeby stosowania dodatkowych akcesoriów. Na koniec, nagrywanie F-Log i wyjście 4: 2: 2 10bit za pośrednictwem portu HDMI są również obsługiwane, dzięki czemu kamera nadaje się do produkcji bardziej profesjonalnych, pełnoprawnych filmów.

Wykrywanie twarzy i oczu podczas nagrywania wideo


Funkcja wykrywania twarzy i oczu
dostępna jest również podczas nagrywania wideo. Wraz z funkcją "Wybieranie twarzy" można przełączać ostrość podczas nagrywania za pomocą panelu dotykowego lub dźwigni ostrości.

 

 

FUJIFILM X-T30 odzwierciedla filozofię projektowania serii X.

Każdy element projektu został wykonany z myślą o fotografach, od operacji wybierania po kompaktowy, lekki korpus. FUJIFILM X-T30 wykorzystuje czujnik APS-C najnowszej generacji do rejestrowania każdego obrazu w najwyższej jakości i ma estetyczny wygląd, który wywołuje pasję do uchwycenia chwili, pomagając zanurzyć się w świecie fotografii. Ponadto kamera zawiera wiele wygodnych funkcji, takich jak tylny panel dotykowy z ekranem dotykowym oraz dobrze ukryta wbudowana lampa błyskowa.

 


  

1/900s, f/8, ISO 200, ogniskowa: 35 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki 53 mm)(fot. Bryan Minear)

 


 

1/14000s, f/2, ISO 200, ogniskowa: 90 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki 135 mm)(fot. Bryan Minear)

 


 

 

1/121s, f/14, ISO 160, ogniskowa: 16 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki 24 mm)(fot. Bryan Minear)


 

Podstawowe cechy i funkcje: 

 

 • Korpus jest kompaktowy i lekki. Waży zaledwie 383 g, a zaprojektowano go w taki sposób, by zwiększał stabilność trzymanego w ręku aparatu. Użycie Joysticka, zastępującej Przyciski
 • Wyboru, zapewniło dodatkowe miejsce na pewny i wygodny chwyt aparatu z tyłu.
 • Monitor LCD aparatu jest cieńszy o 1.3 mm i zapewnia lepsze reakcje przy dotykowej obsłudze.
 • Wspólnie z joystickiem zapewnia on szybszą i bardziej intuicyjną obsługę aparatu.
 • Model X-T30 jest dostępny w popularnym czarnym kolorze, w wersji premium silver oraz w nowej odmianie kolorystycznej „antracytowego srebra”. Ta ostatnia wersja trafi do sprzedaży w maju, dwa miesiące po premierze X-T30 w czarnej oraz srebrnej tonacji kolorystycznej. 

Matryca

 • Posiada matrycę obrazu czwartej generacji, X Trans CMOS 4, oraz procesor przetwarzania obrazu X Processor 4, co sprawia, że jakość zdjęć i sprawność fotografowania odpowiadają temu, co znamy z modelu FUJIFILM X-T3.
 • Nienależnie od kompaktowych wymiarów i niewielkiej wagi korpusu, matryca APS-C o rozdzielczości 26.1 megapiksela wyróżnia się wyjątkowo niskim poziomem szumów oraz unikalnym odwzorowaniem barw.
 • Najniższa bazowa czułość ISO 160, wcześniej realizowana jedynie w rozszerzonym zakresie ISO, jest obecnie dostępna przy fotografowaniu RAW.
  Unikalne dla FUJIFILM tryby Symulacji Filmu Światłoczułego obejmują obecnie tryb ETERNA.
 • Aparat dysponuje także wieloma funkcjami fotografowania, które rozszerzają możliwości dostosowywania obrazu na zdjęciu. Np. można regulować obraz monochromatyczny dla trybów
 • ACROS oraz Monochrome, czy też wprowadzić efekt “Color Chrome”, który zapewnia intensywniejszą kolorystykę i bogatszą gradację odcieni.

 

Nowy system AF

 • Który doskonale sprawdzi się także w warunkach słabego oświetlenia oraz przy śledzeniu poruszających się obiektów
 • Liczba pikseli detekcji fazowej w matrycy X-Trans CMOS 4 została zwiększona do 2.16 miliona, około 4 razy więcej niż w modelach z matrycą X-Trans CMOS 3. Obszar detekcji fazowej AF na matrycy obejmuje teraz cały kadr (około 100%), dzięki czemu można szybko i precyzyjnie ustawić ostrość na obiekt znajdujący się w dowolnym miejscu kadru.
 • Dolna granica słabego oświetlenia dla AF opartego na detekcji fazowej została rozszerzona z +0.5EV do -3EV, co umożliwia automatyczne ustawianie ostrości przy bardzo słabym oświetleniu, np. nocą czy też przy świecach.
 • Razem z modelem X-T3, aparat X-T30 może poszczycić się najsprawniejszym i najbardziej funkcjonalnym AF wśród aparatów serii X, łącząc szybkie przetwarzanie obrazu w procesorze X-Processor 4 oraz udoskonalony algorytm AF zwiększający precyzję detekcji twarzy / oczu. Wprowadzona została także funkcja Wyboru Twarzy, zapewniająca priorytet autofocusa dla wybranej twarzy w przypadku, gdy aparat wykrywa w kadrze wiele twarzy.

Poprawiono także sprawność zaawansowanego trybu SR Auto by nie ustępował działaniu AF aparatu. Tryb zaawansowanej automatyki wybiera optymalne ustawienia aparatu dla fotografowanej sceny odwołując się do 58 programów. Można więc uzyskiwać bardzo dobrą jakość obrazu nie martwiąc się o samodzielne wprowadzanie ustawień.

 

Zaawansowane funkcje wideo

 • Aparat X-T30 ma opcję filmowania 4K/30P, daje możliwość wysokiej rozdzielczości ścieżki dźwiękowej bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu oraz zapewnia funkcję śledzenia oczu podczas filmowania.
 • Model X-T30 zapisuje obraz 6K (6240x3510), aby stworzyć bardzo dobrą jakość materiału 4K (3810x2160). Aparat obsługuje także format DCI (17:9), który sprawi, że Twoje nagrania wideo zyskają kinową perspektywę.
 • Tryby Symulacji Filmu Światłoczułego mogą być stosowanie nie tylko do zdjęć lecz także do obrazu wideo - dotyczy to również opcji “ETERNA” symulatora kinematograficznego obrazu.
 • Materiał wideo 4K/30P może być rejestrowany na karcie SD card w formie 4:2:0 8bitów. Zapis F-log oraz 4:2:2 10bitów poprzez port HDMI oznacza, że aparat jest w stanie zapisywać materiał wideo odpowiedni dla zaawansowanych filmowców wideo.

 

Dane techniczne:

 

 • 26,1 MB BSI APS-C X-Trans CMOS 4X-Processor 4 czterordzeniowy procesor
 • 100% wykrywania fazy w całym kadrze
 • Doskonały AF do wykrywania twarzy i oczu z nową opcją wyboru twarzy
 • 2,36 M OLED EVF
 • 3-calowy, pochylany, 2-kierunkowy ekran dotykowy LCD z płynną i szybką regulacją
 • 4K / 30p, Full HD 120fps, opcja kompresji H.264
 • Zewnętrzne nagrywanie HDMI z jakością 4: 2: 2 10 bitów
 • 1x Gniazdo kart SD UHS-I
 • Wbudowany interfejs Wi-Fi® i Bluetooth V.4.2
 • Gniazdo słuchawkowe przez przejściówkę USB-C (3rd Party)
 • USB-C
 • Akumulator NP-W126S

Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS

Konstrukcja obiektywu obejmuje 14 elementów ułożonych w 10 grupach. Zastosowano wśród nich 3 elementy asferyczne 3 oraz jeden element o wyjątkowo niskiej dyspersji. Diafragma przysłony tworzona jest przez 7 zaokrąglonych lamelek.
Linearny system napędowy umożliwia szybie i sprawne działanie autofocus'a, który ustawia ostrość w ciągu 0.1 sekundy, aby perfekcyjnie wykorzystać każdą szansę na ciekawe zdjęcie. Ciche działanie napędu sprawia także, że obiektyw ten z powodzeniem można stosować również w czasie filmowania..
Opracowując obiektyw zastosowano zaawansowaną konstrukcję optyczną i mechaniczną, by niezależnie od jasnego otworu przysłony F2.8 - 4.0 zachować kompaktową formę obiektywu. Ten szybki i prawdziwie mobilny obiektyw dostarcza doskonałą jakość obrazu umożliwiając fotografowanie różnorodnych motywów, pozwalając na pracę w słabych warunkach oświetleniowych i zapewniając piękny efekt bokeh miękko odwzorowanego tła zdjęć.
Obiektyw dysponuje też systemem OIS (Optycznej Stabilizacji Obrazu) zapewniającej kompensacje drgań odpowiadającą 4 krokom EV. Zapewnia to efektywne kontrolowanie drgań aparatu zapobiegając poruszonym zdjęciom. Obiektyw wyposażony jest w pierścień przysłony dzięki czemu użytkownik może łatwo regulować wartość przysłony nie odrywając oka od celownika.

 

Dane techniczne

Wielkość matrycy APS-C / DX
Rozdzielczość matrycy 19 - 28 mpix
Typ karty pamięci SD / SDHC

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane