Lornetki Leica Duovid

Tekst źródłowy
1825 / 5000
Wyniki tłumaczenia
Często lornetki zmiennoogniskowe są dość wymagające do wykonania i mają kilka problemów z synchronizacją systemu ustawiania ostrości. Leica zdołała rozwiązać ten problem po prostu pozwalając na tylko dwa możliwe powiększenia w lornetce Duovid, a nie ciągły zakres powiększenia. Dwa modele 8 + 12x42 i 10 + 15x50 weszły do rodziny lornetek Leica w 2001 roku.

Te wysokiej klasy lornetki z dwoma możliwymi powiększeniami mogą być używane z powiększeniem 8x (10x) lub 12x (15x), a wszystko, co widać pomiędzy nimi, jest niewyraźne i zamazane. Ustaw wartość dioptrii (automatyczna dioptria ADC) i przełącz między dolnym i wyższym powiększeniem. Podczas przełączania obraz pozostaje ostry, więc ponowne ustawianie ostrości nie będzie potrzebne.

Lornetki Leica Duovid są kompaktowe i oferują doskonałe parametry optyczne, co jest sprzeczne z maksymą, że lornetki z zoomem są gorszej jakości i nieporęczne. Nie powinno być wątpliwości co do jakości produktu przy zakupie jednego z nich, ponieważ są one w pełni wielowarstwowe i mają pryzmaty dachowe z powłokami fazowymi P40, powłoką HDC (Highly Durable Coating) dla zwiększenia odporności zewnętrznych powierzchni soczewek i HighLux- System HLS ™ zapewnia najwyższą jasność obrazu, żywe kolory i wysoki kontrast. Osiągi optyczne tej lornetki są jednocześnie wyjątkowe i wszechstronne. Mają duże pole widzenia.

Są solidnie wykonane, ale bardzo eleganckie i klasycznie wyglądające, z gładkim, ergonomicznie ukształtowanym pancerzem. Są całkowicie uszczelnione i wypełnione suchym azotem, aby zapobiec wewnętrznemu zaparowaniu. Posiadają muszle oczne rozmieszczone w wielu pozycjach, oferujące 3 stopnie kliknięcia.

Przy bardzo dużych powiększeniach (12x lub 15x) zaleca się zamontowanie ich na statywie w celu uzyskania stabilnych obrazów. Stabilny adapter do statywu Leica okaże się doskonałym dodatkiem do tych lornetek o dużej mocy.