Lornetki Vanguard Endeavor ED

Wszystkie modele Vanguard Endeavor ED są wyposażone w najwyższej jakości szkło ED o bardzo niskiej dyspersji, które zmniejsza dyspersję kolorów i zapewnia ostrość i wyrazistość, jak nigdy dotąd, z wyjątkową transmisją światła oraz niezwykłą rozdzielczością i kontrastem kolorów. Ponadto są wypełnione azotem i uszczelnione pierścieniami O-ring, dzięki czemu są zarówno wodoodporne, jak i przeciwmgielne. Posiadają szeroki kąt widzenia, pryzmaty dachowe BaK4, powłoki antyodbiciowe, duże pokrętło regulacji ostrości i długi odstęp źrenicy. Mają dobrze wyglądającą współczesną konstrukcję z otwartym mostkiem, która nie tylko dobrze wygląda, ale jest również ergonomiczna, zapewniając dobry chwyt i czyniąc je bardzo wygodnymi w użyciu.

Filtry
Producent
Średnica obiektywu [mm]
Powiększenie [x]
Wypełnienie:
Wyjście na statyw
Wodoodporność
Cena
  • od
    do
Lornetka Vanguard Endeavor ED IV 8x42 Lornetka Vanguard Endeavor ED IV 8x42
Producent: VANGUARD
dostępny
24 godziny
Cena: 1 790,00 zł 1 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Lornetka Vanguard Endeavor ED IV 10x42 Lornetka Vanguard Endeavor ED IV 10x42
Producent: VANGUARD
Niedostępny - zapytaj kiedy będzie
Cena: 1 990,00 zł
zobacz więcej

Legendarna seria Vanguard Endeavor ED II

Seria lornetek Vanguard Endeavor ED II została po raz pierwszy ogłoszona na targach Shot Show w 2014 roku, więc chociaż istnieją już od dłuższego czasu, nadal wyglądają na świetne lornetka za te pieniądze. Zaprojektowane, aby zastąpić „standardowe” Endeavour ED, stały się nową flagową serią lornetek Vanguard. Największą poprawą było ulepszenie jakości szkła ED w obiektywach, przy czym te nowe wersje wykorzystywały szkła HOYA ED wyprodukowane w Japonii, które według Vanguard zapewnia lepszą ogólną wydajność optyczną i lepszą transmisję światła w porównaniu z poprzednimi lornetkami Endeavour.

Jak można się spodziewać po konstrukcji tej klasy, wszystkie modele Endeavour ED są wypełnione suchym azotem i w pełni uszczelnione, dzięki czemu są zarówno przeciwmgielne, jak i wodoodporne.