Lornetki ze stabilizacją

Lornetki stabilizowane są wyposażone w mechanizm stabilizacji obrazu i są produkowane przez firmy Canon, Fujinon, Nikon, Carl Zeiss i Kite Optics. Lornetki o większej mocy mają tendencję do generowania chwiejnych obrazów i dlatego zdecydowanie zaleca się zamontowanie ich na statywie. Ale kiedy musisz ich używać podczas przenoszenia, może to być trudne. Lornetki ze stabilizacją zapewniają mechanizm zmniejszania drgań obrazu ze względu na jej ruchy, co jest bardzo wygodne w różnych charakterystycznych zastosowaniach. Przydają się na statkach, łodziach, samolotach, helikopterach, różnych innych pojazdach lub po prostu podczas poruszania się pieszo. Są również często używane przez astronomów amatorów.

raty 30x0% promocja Beafoto

Lornetka ze stabilizacją Kite Bino APC 10x30 Lornetka ze stabilizacją Kite Bino APC 10x30
Producent: Kite Optics
w magazynie dostawcy
4-14 dni
Cena: 3 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lornetka ze stabilizacją Kite Bino APC 12x30 Lornetka ze stabilizacją Kite Bino APC 12x30
Producent: Kite Optics
w magazynie dostawcy
4-14 dni
Cena: 3 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Lornetka ze stabilizacją Kite Bino APC 12x42 Lornetka ze stabilizacją Kite Bino APC 12x42
Producent: Kite Optics
dostępny
24 godziny
Cena: 4 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Lornetka ze stabilizacją Kite Bino APC 16x42 Lornetka ze stabilizacją Kite Bino APC 16x42
Producent: Kite Optics
Zapytaj o dostępność
Zadzwoń 504-082-524
Cena: 4 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Różne mechanizmy stabilizujące w lornetkach:

  • Gyro IS - Lornetki z tym mechanizmem wyposażone są w żyroskop. Musisz używać baterii ze względu na szybki silnik, który napędza mechanizm. Są więc cięższe i mniej zwarte, więc stanowią wyzwanie podczas przenoszenia.
  • Vary Angle IS - Te lornetki wyczuwają zmianę szerokości geograficznej przez mikroprocesor i dostosowują kąt pryzmatów lub przesuwają grupę soczewek. Są lżejsze niż Gyro IS, ale nadal wymagają dodatkowej mocy (baterii).
  •  Zawieszenie Cardanic IS - Pryzmaty w tej lornetce są zawieszone mechanicznie. Są lżejsze niż Gyro IS i nie wymagają dodatkowego zasilania.


Stabilizowana lornetka - idealna na morze

Ogromną zaletą lornetek ze stabilizacją jest to, że eliminują drgania obrazu podczas obserwacji na morzu, dzięki czemu możemy stosować większe powiększenia bez choroby morskiej. Co ważne, taka lornetka stabilizowana  jest wodoodporna i odporna na dłuższą ekspozycję na słońce. Są oczywiście droższe od standardowych lornetek, cięższe, większe i mniej niezawodne. Na morzu prawie niemożliwe jest obserwowanie przy powiększeniu większym niż 7x, podczas gdy przy takim powiększeniu może dochodzić nawet do 12x lub 16x. Szczególnie polecana jest lornetka stabilizowana Kite Optics 12x30 uchodząca za innowację w zakresie obserwacji w przeciągu ostatnich lat.


Lornetka ze stabilizacją dla astronomii

Zwykle w astronomii, gdzie na statywach stosuje się większość przyrządów optycznych, nie jest konieczne posiadanie takich, które posiadają stabilizację. Niemniej jednak dla najbardziej ambitnych astronomów, którzy posługują się lornetką z rękami, stabilizacja jest jedynym możliwym sposobem na użycie lornetki o dużym powiększeniu bez statywu. Niezwykle ciekawa lornetka ze stabilizacją - Zeiss 20x60 została wprowadzona na rynek w 1990 roku i nadal uważana jest za jedną z najlepszych lornetek tego typu. Posiada mechaniczny mechanizm stabilizacji - działając bez baterii, gromadzą dużą ilość światła dzięki obiektywom 60 mm i posiadają konstrukcję pryzmatyczną Porro. Aby uzyskać ustabilizowany obraz, wystarczy nacisnąć przycisk. Jedyną wadą tej lornetki jest niestety cena.