Aparat Fujifilm X-E4 oficjalnie 0
Aparat Fujifilm X-E4 oficjalnie

Aparat Fujifilm X-E4 oficjalnie

TOKIO, 27 stycznia 2021 r. - FUJIFILM Corporation (prezes: Kenji Sukeno) ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek bezlusterkowego aparatu cyfrowego „FUJIFILM X-E4” (X-E4) pod koniec lutego 2021 r., Najnowszego modelu dołączonego do serii X kompaktowych i lekkich aparatów cyfrowych, znanych z doskonałej jakości obrazu, którą zapewnia opatentowana przez firmę technologia reprodukcji kolorów. X-E4 to bezlusterkowy aparat cyfrowy, który pasuje do szerokiego zakresu stylów życia i sytuacji, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy chcą nosić aparat w dowolnym miejscu i czasie, aby cieszyć się sesjami zdjęciowymi o zaawansowanej jakości.

 

Co będzie w środku X-E4?

Pięknie klasyczna obudowa aparatu X-E4 zawiera 26,1-megapikselowy czujnik „X-Trans ™ CMOS 4” i szybki procesor przetwarzania obrazu „X-Processor 4”, które są również dostępne w modelach, w tym we flagowym modelu serii X „FUJIFILM X-T4”. Jego szybki i dokładny AF może ustawić ostrość w zaledwie 0,02 sekundy, zapewniając użytkownikom uchwycenie ważnych okazji do robienia zdjęć. Aparat może zapewnić różnorodną ekspresję fotograficzną dzięki trybom symulacji filmu Fujifilm, odtwarzając kolory i tony charakterystyczne dla filmów firmy, takich jak film fotograficzny „Velvia” i film kinowy „ETERNA”. Użytkownicy mogą skorzystać z doskonałej odtwarzalności kolorów, pielęgnowanej przez ponad 80 lat, aby z łatwością cieszyć się wysokiej jakości zdjęciami dzięki wyjątkowej funkcjonalności, którą można przypisać takim funkcjom, jak monitor LCD, który można obrócić w górę o 180 stopni i pokrętło czasu otwarcia migawki.


Kompaktowy i lekki korpus aparatu Fujifilm X-E4

Tylny monitor LCD można przechowywać równo z panelem tylnym. Rezultatem jest najbardziej kompaktowy (W121,3 mm x H72,9 mm x D32,7 mm) i najlżejszy (około 364 g) model spośród bezlusterkowych aparatów cyfrowych wyposażonych w przetwornik obrazu czwartej generacji i mechanizm przetwarzania obrazu w serii X. Można go nosić w dowolnym miejscu w torbie, co zapewnia wyjątkową mobilność. Górny panel jest wykonany z magnezu, bardzo sztywnego metalu, który jest trudny w obróbce. Zastosowanie precyzyjnej formy doprowadziło do uzyskania ostrych i opływowych krawędzi. Zarówno przednie, jak i tylne chwyty są płaskie, tworząc piękny klasyczny wygląd, który przypomina tradycyjne aparaty na kliszę.

 

Wyposażony w najnowszy przetwornik obrazu X-E4

X-E4 jest wyposażony w podświetlany od tyłu czujnik 26,1 MP „X-Trans ™ CMOS 4” z pikselami detekcji fazy na czujniku, a także szybki procesor obrazu „X-Processor 4”, umożliwiający szybki autofokus. tak szybko, jak 0,02 sekundy. Dzięki temu użytkownicy mogą uchwycić decydujące momenty, dzięki czemu jest to potężne narzędzie do tworzenia migawek.
Aparat jest wyposażony w bardzo dokładny system śledzenia AF, który jest w stanie dokładnie śledzić obiekt poruszający się w kierunku aparatu lub z dala od aparatu. Wyjątkowa funkcja AF z wykrywaniem twarzy / oczu utrzymuje ostrość na twarzy / oczach poruszającego się obiektu, umożliwiając użytkownikom skupienie się na kadrowaniu podczas fotografowania. System AF może działać w warunkach słabego oświetlenia, nawet w bliskiej ciemności przy -7,0 EV, zapewniając dokładne ustawianie ostrości w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

 

Unikalna symulacja filmu w Fujifilm X-E4

X-E4 oferuje łącznie 18 trybów opatentowanej przez Fujifilm funkcji symulacji filmu, w tym żywy i kontrastowy „Velvia” oraz wysoce kontrastowy, ale nisko nasycony „ETERNA Bleach Bypass”, który symuluje „bleach bypass”* technika ciemni, aby stworzyć uroczystą atmosferę. Użytkownicy mogą wybierać różne style pasujące do obiektu lub sceny, tak jakby chcieli wyjąć i włożyć inną rolkę filmu fotograficznego. Kolory i efekty tonalne można sprawdzić na monitorze LCD lub w wizjerze, co skraca czas przetwarzania końcowego.
* Jedna z technik przetwarzania do wywoływania filmów fotograficznych.


Doskonała funkcjonalność Fujifilm X-E4

X-E4 jest wyposażony w odchylany tylny monitor LDC, dostosowany do różnych stylów fotografowania, od wysokich i niskich kątów. Monitor można obrócić o 180 stopni w górę, co ułatwia autoportret.
Na górnym panelu korpusu aparatu znajduje się pokrętło czasu otwarcia migawki, które pozwala użytkownikom sprawdzić ustawienie czasu otwarcia migawki bez konieczności włączania aparatu i płynnie przechodzić do kolejnych zdjęć. Pokrętło czasu otwarcia migawki w tym aparacie ma nową pozycję Program (P), w której aparat automatycznie wybiera optymalną kombinację ustawień czasu otwarcia migawki i wartości przysłony, aby z łatwością wykonywać wysokiej jakości zdjęcia. Funkcje oferowane przez tylne pokrętło w aktualnym modelu, FUJIFILM X-E3, zostały ponownie przypisane do przedniego pokrętła, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca na oparcie kciuka podczas trzymania aparatu, co zapewnia wygodę i usprawnienie obsługi.


Nowe funkcje nagrywania wideo

X-E4 generuje wideo 4K z ilości danych odpowiadającej 6K, aby zapewnić nagranie w wysokiej rozdzielczości i niskim poziomie szumów. Obsługuje nagrywanie wideo 4K / 30P w 8-bitowym 4: 2: 0 na karcie SD włożonej do aparatu i przesyłanie wideo 4K / 30P przy 10-bitowym 4: 2: 2, zawierającym więcej informacji o kolorze, przez port HDMI .
Aparat jest również w stanie nagrywać z dużą szybkością w rozdzielczości Full-HD 240 kl./s, tworząc do 10-krotnie zwolniony materiał filmowy przedstawiający ułamek sekundy ruchu szybko poruszającego się obiektu.

 

Ile będzie kosztować Fujifilm X-E4?

Spodziewana cena aparatu Fujifilm X-E4 body to 3799 zł brutto, natomiast w zestawie z obiektywem XF 27mm f/2.8 R WR będzie kosztować 4699 zł brutto.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl