Nowa nasadka termowizyjna Pulsar Proton z monokularem 0
Nowa nasadka termowizyjna Pulsar Proton z monokularem

Nowa nasadka termowizyjna Pulsar Proton XQ30 i FXQ30 z monokularem

 

Pulsar prezentuje nowe urządzenie termowizyjne - Pulsar Proton FXQ30 oraz w zestawie z monokularem 5x30 - XQ30. Nasadka termowizyjna jest mała, lekka i kompaktowa. Idealna przystawka do polowania na dzika. Rok 2021 jest pełen w nowości, zresztą podobnie jak 2020. Jedną nowość po drugiej prezentują producenci i nie tylko Pulsar, ale też Infiray czy też Hikvision. Wydaje się, że zapotrzebowanie na celowniki termowizyjne i monokulary jest wyjątkowo duże. Jednym z rewolucji ostatnich miesięcy jest osiągnięcie dużej rozdzielczości matrycy 640x480 np w termowizorze Rico RH50.

Ostatnio pojawił się trend, który znajduje odzwierciedlenie w coraz mniejszych i mocniejszych urządzeniach. Oprócz dobrej wydajności, osprzęt powinien ważyć jak najmniej. Wraz z Pulsar Proton XQ30, Pulsar prezentuje nowy osprzęt, który jest mały, kompaktowy i lekki - i ma dobrą wydajność. Z pewnością nie jest to porównywalne z kryptonem pulsara, ale nadal wystarczy, aby bezpiecznie zaadresować i zabić kawałek dzika z odległości 100 m.

 

pulsar-proton-fxq

 

 

Pulsar kontynuuje swoją jasną koncepcję modułową również w tym modelu. Termowizory Pulsar Proton oraz Axion XQ38 są zasilane przez akumulator APS5, który zapewnia wystarczający czas pracy do 6 godzin. Żaden inny termowizor, z wyjątkiem Pulsar Krypton i nasadek Infiray, nie zbliży się do tej wydajności. Większość urządzeń słabnie po połowie czasu. Każdy, kto szuka wystarczająco dobrej nasadki termowizyjnej zaopatrzy się w  przystawki do obrazowania termicznego za stosunkowo niewielkie pieniądze, jest w dobrych rękach z Pulsar Proton. Podobnie jak w przypadku wielu innych termowizorów firmy Pulsar NV, z tym urządzeniem, które wejdzie na rynek, można oczekiwać tylko ograniczonej liczby jednostek. Czas dostawy szybko się wydłuży. Zalecamy terminowe złożenie zamówienia.

 

Lekki i kompaktowy


Kiedy polujesz na łodygi, liczy się każdy gram. Dzięki lekkiemu i kompaktowemu Proton FXQ30 nie tylko unikniesz obciążeń, ale także zachowasz równowagę karabinu i lunety, do których jesteś przyzwyczajony.

Utrzymuj zerowanie


Proton FXQ30 jest mocowany do lunety celowniczej za pomocą adaptera PSP (Precise Screen Positioning) od Pulsara. Po zamontowaniu i wyregulowaniu Protona po raz pierwszy, nie musisz go ponownie dostosowywać. Adapter PSP pozwala na niezwykle szybkie mocowanie Protonu na lunecie i poza nią, a precyzyjny mechanizm pozycjonowania ekranu zapewnia, że wyświetlacz z obrazem termicznym jest idealnie wyśrodkowany w polu widzenia lunety. Rozmieszczenie elementów optycznych i elektrycznych w połączeniu z niezwykle dokładnym wyrównaniem optycznym i sprzętowym pozwala myśliwemu uniknąć jakiejkolwiek dodatkowej kompensacji lub regulacji z powodu „umieszczenia” przedniego mocowania przed soczewką obiektywu lunety.

 

Pulsar Proton FXQ30

 

Wszechstronność


Proton FXQ30 działa najlepiej z powiększeniem 1,5-4x, a dzięki adapterowi PSP można go przymocować do lunet o średnicy obiektywu od 40 mm do 56 mm. Oznacza to, że możesz używać Protona z najpopularniejszymi lunetami, takimi jak 1,5–6x42, 2–8x42, 3–9x40, 2–12x50, 3–12x56. A jeśli chcesz monokularu, możesz w kilka sekund przekształcić nasadkę w monokular termowizyjny, po prostu odłączając proton z lunety dziennej i podłączając go do monokularu pulsara 5х30 В. Nowoczesna soczewka obiektywu Proton nie wymaga ustawiania ostrości. Zarówno cel, jak i tło będą ostre nawet z odległości 15 metrów. Wszystkie przyciski sterujące są w zasięgu ręki tego kompaktowego urządzenia. Co więcej, opcjonalny pilot Bluetooth pozwala całkowicie o nich zapomnieć. Możesz wygodnie przymocować pilota do kolby, powielając sterowanie przednim osprzętem.

Główne cechy nasadki termowizyjnej Pulsar Proton FXQ30

  • Bardzo czuły czujnik 384x288 px @ 17µ z NETD <40 mK
  • Odporny na wstrząsy korpus ze stopu magnezu z wodoodpornością IPX7 i odrzutem do 0,375 H&H, 12-gauge i 9,3x64
  • Zintegrowany rejestrator zdjęć i wideo z pamięcią wewnętrzną 16 GB
  • Wyświetlacz HD AMOLED
  • 8 palet kolorów
  • WiFi. Integracja z urządzeniami iOS i Android

 

Spodziewana dostawa termowizorów


Oczekujemy, że Pulsar Proton FXQ30 będzie dostępny w sprzedaży w drugiej połowie maja lub w pierwszej połowie czerwca. Już za to jest znana cena i wynosi ona 13999 za samą nasadkę lub 14499 zł za nasadkę z monokularem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl