Sprawozdanie finansowe firmy Nikon 3Q 2020 - rewelacyjne wyniki i jeszcze lepsze prognozy 0
Sprawozdanie finansowe firmy Nikon 3Q 2020 - rewelacyjne wyniki i jeszcze lepsze prognozy

Sprawozdanie finansowe firmy Nikon 3Q 2020 - rewelacyjne wyniki i jeszcze lepsze prognozy

analizowany okres 01.09-2020-31.12.2020 (rok fiskalny kończy się 31.03.2021)

W branży obrazowania trend kurczenia się rynku aparatów cyfrowych stale się utrzymuje. Mimo że, były widoczne oznaki ożywienia się  rynku to zostały one storpedowane przez pandemię. Wszystkie działy obrazowania ucierpiały od aparatów po wielkogabarytowe panele w dziedzinie związanej z FPD (Systemy litograficzne) w których Nikon również ma swoje udziały. I właśnie dlatego na tle konkurencji Nikon zdawał się prezentować w gorszej pozycji. Canon odnotował wzrost sprzedaży drukarek i tuszu, zaś Sony posiada dywersyfikację inwestycji oraz sprzedaje swoje własne matryce (w tym Nikonowi). Gdy sytuacja firmy Nikon wydawała się niepewna, wypuszczono nowe modele Nikon Z6 II i Nikon Z7 II. Zainteresowanie najnowszymi bezlusterkowcami przerosło oczekiwania nawet największych optymistów, a sama firma odnotowuje rekordowe wyniki sprzedażowe. Pełne dokumenty finansowe można pobrać w linku pod artykułem. 

 

 Sprawozdanie Nikon za 3 kwartał 2021

 


W obszarze aparatów Nikon poczynił starania, aby zwiększyć sprzedaż produktów średniej i wyższej półki na rynku.  Wprowadzono na rynek pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe.  Poszerzono również asortyment obiektywów do aparatów bezlusterkowych. Niemniej jednak, całkowita sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych z roku na roku spada na kurczącym się rynku, co skutkuje zmniejszeniem przychodów i zysków. Z tabelki powyżej wynika że znaczącej poprawie uległ zysk operacyjny mimo mniejszych przychodów.

 

 

Rekord sprzedaży aparatów bezlusterkowych

Nikon w trzecim kwartale odnotował rekord kwartalnej sprzedaży aparatów bezlusterkowych w porównaniu z poprzednim rokiem. Deficyt zmniejszył się pomimo spadku przychodów, dzięki lepszemu asortymentowi produktów i zmniejszonym kosztom biznesowym. Segment był rentowny w ujęciu realnym, z wyłączeniem czynników takich jak restrukturyzacja odpowiednich wydatków.

 sprawozdanie finansowe nikon q3 2021


Dynamiczna sprzedaż nowych bezlusterkowców i obiektywów

Nikon Z6 II i Z7 II okazały się strzałem w 10.  Według Nikona " Przejście na modele ze średniej półki i modele z wyższej półki dla pro / hobbystów przebiega płynnie, a cena jednostkowa sprzedaży wzrosła. Bezlusterkowe korpusy i obiektywy osiągnęły rekordowy poziom kwartalnej sprzedaży i przychodów dzięki wkładowi z nowych produktów Z 6II i Z 7II. Rentowne w ujęciu realnym, z wyłączeniem jednorazowych kosztów, takich jak związane z restrukturyzacją wydatki, dzięki zaawansowanej redukcji kosztów działalności oraz zwiększeniu przychodów ”.

 

Podsumowanie

Wzrost zysku w 3Q fiskalnego roku 2021 mimo zmniejszonych przychodów jest spowodowany dużym popytem na zaawansowane aparaty oraz wzrostem za zapotrzebowania na systemy litograficzne Nikona. Bardzo dobre statystyki finansowe byłyby nie do osiągnięcia gdyby nie przeniesienie nierentownych zakładów produkcyjnych z Japonii do Tajlandii. Prognozy na przyszłość są zatem bardzo optymistyczne, a sami klienci będą mogli oczekiwać niższych cen. 

Pliki (3)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl