Lornetki termowizyjne

Od kiedy wprowadzono lornetki termowizyjne na rynek cywilny nastąpił przełomowy moment dla przemysłu optycznego. Po raz pierwszy, dzięki lornetkom termowizyjnym myśliwi i obserwatorzy dzikiej przyrody nie będą już ograniczani brakiem oświetlenia dziennego. Gogle termowizyjne są wyjątkowo wytrzymałe, stworzone do obsługi na otwartej przestrzeni i w ekstremalnych warunkach pogodowych. W naszej ofercie Beafoto.pl znajdziesz termowizję wielu popularnych marek:  Pulsar, Flir, Hikvision, ATN

raty 30x0% promocja Beafoto

Lornetka termowizyjna Pulsar Accolade 2 LRF XP50 Pro Lornetka termowizyjna Pulsar Accolade 2 LRF XP50 Pro
Producent: Pulsar
spodziewana dostawa
Cena: 22 999,00 zł
zobacz więcej
Pulsar Lornetka termowizyjna Accolade 2 LRF XP50 Pulsar Lornetka termowizyjna Accolade 2 LRF XP50
Producent: Pulsar
Niedostępny - zapytaj kiedy będzie
Cena: 22 999,00 zł
zobacz więcej
Lornetka termowizyjna Hikvision DS-2TS16-35VI/W Fusion Lornetka termowizyjna Hikvision DS-2TS16-35VI/W Fusion
Producent: Hikvision
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 27 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lornetka termowizyjna Hikvision DS-2TS16-50VI/W Fusion Lornetka termowizyjna Hikvision DS-2TS16-50VI/W Fusion
Producent: Hikvision
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 29 499,00 zł
szt.
zobacz więcej

Doskonałe właściwości lornetek termowizyjnych

Zewnętrzne powierzchnie obudowy lornetek termowizyjnych  pokryte są grubą gumą. Dzięki wewnętrznemu przedmuchiwaniu suchym azotem lub argonem, lornetki termiczne są wyjątkowo odporne na wewnętrzne zaparowanie soczewki i uszkodzenie przez wodę. Pod wszystkimi innymi fizycznymi aspektami te kamery termowizyjne celowo przypominają i imitują klasyczne lornetki dzienne. Ponieważ ludzie zostali stworzeni do używania obu oczu, lornetka jest preferowaną opcją dla lunet. Pozwalają na szybsze przejście od obserwacji do strzelania, ponieważ obie źrenice rozszerzają się i kurczą tak samo.

W porównaniu z noktowizorami kamery termowizyjne oferują niezwykle duże zasięgi wykrywania. Ich możliwości zostały wzmocnione przez wbudowane w niektórych modelach dalmierze laserowe. Wadą lornetek termowizyjnych jest dodatkowa waga i masywniejsza forma.

Czujnik i matryca - lornetki termowizyjne

Czujnik (detektor ciepła) jest sercem każdej termowizji myśliwskiej. Pod wieloma względami wszystko, co musisz wiedzieć o jakości lornetki termowizyjnej, jest podsumowaniem w specyfikacji samego czujnika. Standardowa rozdzielczość czujnika to 640x480 pikseli, a rozmiar pojedynczego piksela to około 17 lub 12 mikronów. Obrazowanie termiczne pozwala spojrzeć poza ograniczenia konwencjonalnej optyki. Są szczególnie odpowiednie dla myśliwych, entuzjastów dzikiej przyrody, sektora bezpieczeństwa, osób udzielających pierwszej pomocy podczas misji poszukiwawczych lub ratowniczych oraz do celów wojskowych. Zwróć uwagę, że termowizja pokazuje tylko ciepłe części zwierząt, więc nie jest najlepszym wyborem dla łowców trofeów wielkich poroży.

Polowanie z lornetkami termowizyjnymi

Włączenie dowolnej termowizji myśliwskiej do tradycyjnego łowiectwa całkowicie zmienia rozgrywkę. Po raz pierwszy myśliwy może zobaczyć dokładną liczbę zwierząt na łowisku, śledzić ich ruchy i wzorce zachowań. Lornetki termowizyjne pozwalają na nieprzerwaną obserwację zwierzyny łownej w lasach i na zarośniętych terenach, na których zawodzi konwencjonalna optyka, ponieważ zbyt wiele przeszkód fizycznych utrudnia dobrą widoczność. Ale nie stanowi to już problemu w przypadku obrazowania termicznego. Termowizory do obserwacji mogą być również używane w ciągu dnia. Jest to szczególnie przydatne podczas badania rozległego otoczenia w celu poszukiwania zwierzyny łownej na tym obszarze. Na przykład o wiele łatwiej jest dostrzec samotnego lisa na dużym polu podczas skanowania powierzchni za pomocą monokulara termowizyjnego niż w przypadku zwykłego wzroku.

Po co nam lornetki termowizyjne?

Oczywistą wadą obrazowania termicznego jest to, że pokazuje tylko ciepłe części zwierzęcia, podczas gdy inne (np. poroża i kopyta) są znacznie trudniejsze do zeskanowania, ponieważ nie wydzielają ciepła ciała. Ale nie na długo. Wraz z postępem technologii czujników optyka termowizyjna staje się coraz bardziej niezawodna podczas uzyskiwania dostępu do detekcji wyjątkowych osobników. Wielu myśliwych uważa, że termowizory są szczególnie ważne w tych podążaniu za zwierzyną zaraz po wystrzale. Są w stanie śledzić reakcję dzika lub sarny i filmować ich szybki ruch. Jeśli strzał nie zadał natychmiastowego zabójstwa, obrazowanie termiczne znacznie ułatwia odnalezienie śmiertelnej lub rannej ofiary. Ponieważ konwencjonalne lornetki dzienne są używane od dziesięcioleci, współcześni myśliwi nadal umieszczają lornetkę termowizyjną lub monokular termowizyjny nad lunetą również w termowizji.