Lornetki Nikon EDG

Firma Nikon oferuje znakomitą serię lornetki Nikon EDG zaprojektowaną w Japonii, która ma imponować wieloma wyjątkowymi funkcjami. Te wysokiej klasy lornetki łączą w sobie wygodną ergonomię, doskonałą optykę i niezniszczalną wytrzymałość, dzięki czemu mogą przewyższać wszystkich konkurentów. Możesz wybierać spośród pięciu modeli, które są zarówno wszechstronne jak i kompaktowe. Nadają się do wielu różnych zastosowań, od obserwacji ptaków, polowań, podróżowania, turystyki pieszej, alpinizmu, a także do zastosowań morskich.

Filtry
Producent
Średnica obiektywu [mm]
Powiększenie [x]
Wypełnienie:
Wyjście na statyw
Wodoodporność
Cena
  • od
    do

raty 30x0% promocja Beafoto

NIKON Lornetka  EDG 7X42 BAA770EA NIKON Lornetka EDG 7X42 BAA770EA
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
4-14 dni
Cena: 9 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
NIKON Lornetka  EDG 8X42 BAA771EA NIKON Lornetka EDG 8X42 BAA771EA
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
4-14 dni
Cena: 9 498,00 zł
szt.
zobacz więcej
NIKON Lornetka EDG 10x32 BAA774EA NIKON Lornetka EDG 10x32 BAA774EA
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
4-14 dni
Cena: 8 799,00 zł
szt.
zobacz więcej
NIKON Lornetka EDG 10X42 BAA772EA NIKON Lornetka EDG 10X42 BAA772EA
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
4-14 dni
Cena: 9 998,00 zł
szt.
zobacz więcej


Podstawowe funkcje lornetki Nikon EDG

Seria Nikon EDG oferuje niesamowitą ergonomię dzięki prostemu pryzmatowi dachowemu i bardzo kompaktowemu mostkowi, który leży u góry, co pozwala uzyskać wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby je mocno trzymać. W porównaniu z najlepszymi konkurentami wymiary lornetki EDG są niewiarygodnie małe, co sprawia, że noszenie ich jest jeszcze mniej męczące. Konstrukcja jest otoczona gumowym pancerzem, które jest niewiarygodnie grube i wytrzymałe, dzięki czemu jest odporna na uderzenia. Szczelne uszczelki zapobiegają korozji. Są nie tylko wodoodporne, ale także zanurzalne do głębokości 5 metrów, co oznacza, że z łatwością wytrzymują takie ciśnienie. Lornetki Nikon EDG są również wypełnione azotem, aby zapobiec tworzeniu się kondensacji w wyniku wahań temperatury. Podsumowując, są one w stanie wytrzymać w trudnych warunkach, pustynny upał lub subpolarne zimno. Wyposażone są również w gwint, na którym można zamocować lornetkę EDG.

 

Właściwości optyczne w lornetce Nikon EDG

 

Lornetki Nikon EDG charakteryzują się wyjątkowymi parametrami optycznymi, umożliwiającymi odsłonięcie nawet najdrobniejszych szczegółów. Zdumiewająca widoczność jest wynikiem ED - szklanych elementów o bardzo niskiej dyspersji, które redukują aberrację chromatyczną, dzięki czemu obrazy są ostre jak brzytwa. Szkło Eco nie zawiera ołowiu i arsenu, dzięki czemu jest przyjazne dla środowiska. System soczewek spłaszczających pole to kolejna potężna funkcja, która zmniejsza krzywiznę pola i zapewnia niesamowicie żywy, prawie surrealistyczny obraz. Ponadto soczewki są w pełni pokryte wielowarstwową powłoką, która zapewnia lepsze światło. Pryzmaty są skorygowane fazowo i mają dielektryczne warstwy odblaskowe i srebrne powłoki pryzmatów. Ta wysokiej jakości technologia optyczna zapewnia niesamowitą rozdzielczość, wyższy kontrast i lepsze odwzorowanie kolorów od krawędzi do krawędzi. Lornetka Nikon EDG oferuje fantastyczne centralne ogniskowanie z płynnymi i aksamitnymi obrotami. Chwytliwe, centralne pokrętło ogniskowania zawiera również dioptrię, do której można uzyskać dostęp po wyciągnięciu koła. Muszle oczne są gumowane, zdejmowane i oferują pięć różnych pozycji, aby pomóc Ci uzyskać idealną ulgę dla oczu, nawet jeśli jesteś użytkownikiem okularów. Jako autoryzowany sklep Beafoto oferujemy najlepsze ceny i profesjonalną obsługę!