Nasadki termowizyjne

Jako że, termowizja myśliwska staje się coraz bardziej popularna na rynku polskim, dostajemy do wyboru coraz więcej modeli oferujących wiele możliwości. Myśliwi coraz częściej decydują się na nasadki termowizyjne dostrzegając ich niebywałe zalety w obserwacjach nocnych. W szczególności urządzenia przypinane na szybki montaż są szeroko stosowane, ponieważ można je zdjąć i założyć w kilka sekund.

Nasadka termowizyjna InfiRay Xeye Clip CL42 Nasadka termowizyjna InfiRay Xeye Clip CL42
Producent: InfiRay
dostępny
24 godziny
Cena: 14 900,00 zł 17 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Nasadka termowizyjna Leica Calonox Sight 1x  na lunetę Nasadka termowizyjna Leica Calonox Sight 1x na lunetę
Producent: LEICA
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 18 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nasadka termowizyjna Pulsar Krypton XG50 Nasadka termowizyjna Pulsar Krypton XG50
Producent: Pulsar
dostępny
24 godziny
Cena: 20 490,00 zł 21 399,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Nasadka termowizyjna Xeye Clip CH50 Nasadka termowizyjna Xeye Clip CH50
Producent: InfiRay
dostępny
24 godziny
Cena: 17 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Termowizor Noblex NW100 F50 (monokular/nakładka) Termowizor Noblex NW100 F50 (monokular/nakładka)
Producent: Noblex
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 18 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nasadka termowizyjna GUIDE TA435 Nasadka termowizyjna GUIDE TA435
Producent: Guide sensmart
w magazynie dostawcy
1-3 dni robocze
Cena: 13 990,00 zł 14 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Nasadka termowizyjna HIKMICRO Thunder TH35C by HIKVISION Nasadka termowizyjna HIKMICRO Thunder TH35C by HIKVISION
Producent: Hikvision
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 11 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nasadka termowizyjna Pulsar Krypton FXG50 Nasadka termowizyjna Pulsar Krypton FXG50
Producent: Pulsar
dostępny
24 godziny
Cena: 19 900,00 zł 20 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Nasadka termowizyjna Pulsar Proton FXQ30 Nasadka termowizyjna Pulsar Proton FXQ30
Producent: Pulsar
Wkrótce w sprzedaży
Cena: 13 999,00 zł
zobacz więcej
Nasadka termowizyjna Pulsar Proton XQ30 Nasadka termowizyjna Pulsar Proton XQ30
Producent: Pulsar
Wkrótce w sprzedaży
Cena: 14 499,00 zł
zobacz więcej

Główne zalety nasadek termowizyjnych

 

Przekształcają optyki dziennej w optykę termiczną, utrzymując punkt uderzenia dokładnie w tym samym miejscu. Oznacza to, że nie ma potrzeby dodatkowego przestrzeliwania takiej lunety z nasadką. Użytkownik może używać tej samej lunety celowniczej, na której jest szkolony, z tym samym celownikiem, który nadal może być używany do podczas strzelania na większe odległości. Mało kto wie, że nasadka termowizyjna może być również używana z innymi optykami, takimi jak lornetki i monokulary, do celów obserwacyjnych. Zazwyczaj nakładki termowizyjne mają podobną rozdzielczość czujnika w porównaniu z termowizyjnymi celownikami, współpracują z każdą lunetą celowniczą o ile będzie do niej pasujący adapter. Mocowanie nasadki termowizyjnej jest również znacznie łatwiejsze niż zmiana całej lunety na karabinie, co czasami może kluczowe przy dłuższych polowaniach.

Nasadki termowizyjne czy nasadki noktowizyjne ? 

Nakładki termowizyjne mają swoje zalety w porównaniu z noktowizorami, choć są i dość znaczące wady. Główną zaletą termowizji jest dużo łatwiejsze wykrywanie zwierząt nawet w całkowitej ciemności i na znacznie większych odległościach. Jest to szczególnie istotne, jeśli zwierzę znajduje się w lesie za gęstą roślinnością - dzięki nakładce termowizyjnej zwierzęta te są dobrze widoczne i prawie niemożliwe do zobaczenia za pomocą noktowizora, ponieważ roślinność odbija światło podczerwone z oświetlacza. Dzięki noktowizorowi tylko oczy zwierzęcia mogą odbijać trochę światła, jeśli patrzy prosto na ciebie.

Następną przewagą nasadek termowizyjnych jest fakt, że nie potrzebuje ono dodatkowego światła podczerwonego w całkowitej ciemności. Noktowizor działa, jeśli w okolicy nie ma źródeł światła (księżyc, gwiazdy, oświetlenie drogowe itp.) i często musi się wspierać iluminatorami. Dodatkowo, niektóre światła podczerwieni mogą być widoczne dla niektórych zwierząt, więc te przestraszą się i mogą uciec, jeśli zostanie użyte światło podczerwone poniżej 850 nm. Dzięki klipsowi termicznemu zimniejsze obiekty są trudniejsze do zobaczenia, takie jak małe rowy i trawa. Tak więc, jeśli nie jesteś bardzo ostrożny w przypadku zimniejszych obiektów przed celem, pocisk może uderzyć w przeszkodę i w konsekwencji ominąć cel. Również poroże zwierzęcia nie jest dobrze widoczne, więc identyfikacja zwierzęcia może być bardzo trudna lub nawet niemożliwa. 

Przy złej pogodzie, takiej jak deszcz i mgła, polowanie z noktowizorem jest prawie niemożliwe. Deszcz i mgła odbijają światło podczerwone, więc nie można uzyskać wyraźnego obrazu. Dzięki klipsowi termicznemu obraz ma mniejszy kontrast, ale zwierzęta są nadal dobrze widoczne nawet z dużych odległości. Nawet jeśli zwierzę napotka gęstą roślinność, nadal można je śledzić za pomocą urządzenia termicznego. W większości przypadków nawet ranę można wykryć, dzięki czemu użytkownik może od razu stwierdzić, czy strzał był dobry.

Z drugiej strony, nasadki noktowizyjne są dużo tańsze i oferują w podobnej półce cenowej wyższą jakość. Dzięki noktowizorowi, jeśli zwierzę nie jest zbyt daleko, a warunki pogodowe są dobre, można doskonale zobaczyć nie tylko poroże zwierzęcia, ale też i szczegóły otoczenia, takie jak gałęzie czy trawę.

Adaptery do nasadek termowizyjnych


Istnieje kilku producentów, którzy produkują uchwyty do urządzeń zaciskowych termicznych. Najbardziej znaną firmą w Polsce jest Recknagel. Jakość takiego adaptera musi być dobra, ponieważ jest to jedyna część, która utrzymuje zaczep do lunety dziennej. W przypadku niskiej jakości adaptera może się zdarzyć, że punkt uderzenia zmieni się po podłączeniu urządzenia, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości adapter. Te adaptery są dostępne we wszystkich różnych rozmiarach, aby idealnie dopasować się do średnicy obiektywu wszystkich popularnych lunet dziennych, zapewniając ciasne i mocne dopasowanie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl