Lornetki Vortex Razor HD

Strukturalnie, nowe lornetki Razor HD są powrotem do prostszego projektu pryzmatu dachowego - zniknął wygląd otwartego mostu z ostatniej wersji. Są mniejsze, bardziej eleganckie i atrakcyjniejsze. Ze względu na ich z natury lepszą ergonomię, nowa wersja Vortex Razor HD wydają się jeszcze lżejsza poprzednika. Cechą, która przyczynia się do niższej wagi nowych maszyn Vortex Razor, jest magnezowa obudowa -  w porównaniu z tradycyjnymi ramami aluminiowymi, magnez oferuje doskonałe połączenie mniejszej wagi oraz większej wytrzymałości i trwałości.

raty 30x0% promocja Beafoto

Lornetka Vortex Razor HD 10x42 Lornetka Vortex Razor HD 10x42
Producent: Vortex Optics
spodziewana dostawa
Cena: 3 999,00 zł
zobacz więcej
Lornetka Vortex Razor HD 10x50 Lornetka Vortex Razor HD 10x50
Producent: Vortex Optics
Niedostępny - zapytaj kiedy będzie
Cena: 4 199,00 zł
zobacz więcej
Lornetka Vortex Razor HD 12x50 Lornetka Vortex Razor HD 12x50
Producent: Vortex Optics
dostępny
24 godziny
Cena: 4 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lornetka Vortex Razor HD 8x42 Lornetka Vortex Razor HD 8x42
Producent: Vortex Optics
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 3 620,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jedne z najbardziej ergonomicznych lornetek na rynku - lornetki Vortex Razor

Lornetka Razor HD jest ubrana w cieńszą, naturalną zieloną zbroję z szarymi i czarnymi akcentami oraz sękatą teksturą, która zapewnia dobry, pewny chwyt. Podobnie jak wszystkie wysokiej klasy lornetki z pryzmatem dachowym, Razor HD jest uszczelniona próżniowo i wypełniona argonem, aby była wodoodporna i wewnętrznie zabezpieczone przed zaparowaniem.

Właściwości optyczne lornetek Vorex Razor

Jednym z obszarów, w którym Razory naprawdę wyróżniają się, jest minimalna bliskość. W obu modelach lornetek Vortex Razor HD wynosi zaledwie 5 stóp. Poza tym oba modele Razor przechodzą od minimalnej bliskiej ostrości do nieskończoności za pomocą szybkiego obrotu pokrętła ostrości. Działanie ogniskowania jest płynne, wspomagane przez duże pokrętło ostrości z podniesionymi wypukłościami w pancerzu dla lepszego skupienia. Dzięki tej lornetce ustawienie ostrości jest bardzo proste.

Jeśli chodzi o krzywiznę pola i zachowanie ostrych krawędzi, aberracja chromatyczna, zgodnie z oczekiwaniami w lornetce ze szkła HD, jest minimalna. Punkt wyraźnej ostrości w centrum pola widzenia jest bardzo duży. Razor HD też ma bardzo szeroki zakres odległości między źrenicami, wynoszący 53–74 mm. To powinno wystarczyć, aby zapewnić wygodne ustawienie praktycznie każdemu użytkownikowi.

Szkło, powłoki i ergonomia lornetki Vortex Razor

Jednym z największych ulepszeń w tej serii są szkło i powłoki. Nowe lornetki Vortex Razor HD wykazały znaczną poprawę i tak już dobrej jakości obrazu starych lornetek Vortex Razor. Podobnie jak wszystkie wysokiej klasy lornetki z pryzmatem dachowym, Razory HD są w pełni pokryte wielowarstwową powłoką fazową. Opatentowana przez firmę Vortex powłoka soczewki XR, która zwiększa przepuszczalność światła, zmniejsza odbicia degradujące obraz i poprawia ogólną jasność. Pryzmaty to szkło BaK-4, które jest standardem branżowym dla wszystkich lornetek z wyższej półki. Do tego Vortex dodaje powłokę dielektryczną do powierzchni pryzmatu, aby uzyskać najbardziej żywe kolory. Powierzchnie pryzmatu są powlekane fazowo, aby zapewnić skupienie wszystkich różnych długości fal światła widzialnego na tej samej płaszczyźnie. Wreszcie, soczewki pokryte są powłoką ArmorTek, która odpycha oleje i sole, a nawet zmniejsza tendencję do przylegania kurzu do soczewki, ułatwiając ich czyszczenie