Lornetki Nikon Action EX

Seria Action Extreme firmy Nikon obejmuje lornetki Nikon Action EX o szerokim zastosowaniu, od łowiectwa, obserwacji ptaków po astronomię i zastosowania morskie. Oferują ekstremalną trwałość i świetne parametry optyczne. System pryzmatów Porro pomaga w lepszej transmisji światła razem z systemem wielowarstwowym. Lornetki Nikon są dobrze zabezpieczone uszczelkami typu O-ring i wypełnione azotem, aby zapobiec wewnętrznej kondensacji. Lornetka Nikon Action EX wyposażona jest również w gumowe osłony i muszle oczne oraz wyposażona w centralny mechanizm ogniskowania umożliwiający szybką regulację. Model 7x35 szczyci się najszerszym polem widzenia (163 m), a model 16x50 oferuje niesamowitą moc przy skanowaniu dużych obszarów na duże odległości lub obserwowaniu nieba.

Filtry
Producent
Średnica obiektywu [mm]
Wypełnienie:
Wyjście na statyw
Wodoodporność
Cena
  • od
    do

raty 30x0% promocja Beafoto

Nikon Lornetka Action EX 10X50 CF 10 LAT Gwarancji Nikon PL Nikon Lornetka Action EX 10X50 CF 10 LAT Gwarancji Nikon PL
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nikon Lornetka Action EX 12X50 CF BAA664AA Nikon Lornetka Action EX 12X50 CF BAA664AA
Producent: NIKON
Zapytaj o dostępność
Zadzwoń 504-082-524
Cena: 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nikon lornetka Action EX 16X50 CF  BAA665AA Nikon lornetka Action EX 16X50 CF BAA665AA
Producent: NIKON
Zapytaj o dostępność
Zadzwoń 504-082-524
Cena: 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nikon lornetka Action EX 7X50 CF  BAA662AA  Nikon lornetka Action EX 7X50 CF BAA662AA
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 729,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nikon lornetka Action EX 8X40 CF BAA661AA Nikon lornetka Action EX 8X40 CF BAA661AA
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 719,00 zł
szt.
zobacz więcej

Lornetki Nikon Axion EX - najbardziej popularne lornetki na rynku

Wszystkie lornetki Action EX są otoczone twardą i grubą gumą, która chroni lornetkę przed uderzeniami. Wodoodporna konstrukcja to efekt szczelnych O-uszczelek i twardego aluminiowego korpusu, co sprawia, że konstrukcja jest wyjątkowo trwała i odporna na korozję. Konstrukcja jest również przedmuchiwana azotem, aby zapobiec tworzeniu się kondensacji i pleśni. Są w stanie wytrzymać ciśnienie w wodzie przez 5 minut w przypadku zanurzenia lub przypadkowego upadku. To sprawia, że modele Action EX są niewiarygodnie dobrze chronione nawet w najtrudniejszych warunkach. Lornetka jest wyposażona w śrubę przystosowaną do statywu, co jest bardzo wygodne w przypadku modeli o większych powiększeniach, które zwykle dają mniej stabilny obraz.


Właściwości optyczne i funkcje lornetki Nikon Action EX

 

Seria Nikon Action EX oferuje niesamowicie jasne obrazy dzięki systemowi pryzmatów Porro, który w połączeniu z pryzmatami BaK-4 zapewnia doskonałą transmisję światła i ostry, wyraźny obraz. Soczewki mają wielowarstwowe powłoki wysokiej jakości nałożone na powierzchnie, aby pomóc w lepszej przepuszczalności, dlatego też seria Action EX nadaje się jako lornetki dla myśliwych. Mają również właściwości antyrefleksyjne, eliminując rażące, wewnętrzne odbicia i aberrację chromatyczną, która zakłóca doskonałą rozdzielczość i kolory. Do ustawiania ostrości seria Action EX wykorzystuje centralny mechanizm ogniskowania. Długi rzut ogniskowania zapewnia precyzyjną regulację, chociaż oznacza to, że mechanizm jest mniej szybki, ale płynny obrót pokrętła pomaga w wygodnej regulacji. Pokrętło jest zintegrowane z zawiasem i jest wytrzymałe, aby zapobiec nagłemu wyślizgnięciu się. Aby wyeliminować różnice między obojgiem oczu, poniżej muszli prawego oka umieszczono dioptrie. Muszle oczne są rozmieszczone w wielu pozycjach i posiadają blokady, które pozwalają na ustawienie idealnej odległości dla oczu od soczewek okularowych, co pomaga wyeliminować winietowanie, które może pogorszyć wyraźny obraz.