Lornetki Vortex Viper

Vortex Viper - optyka klasy premium i wytrzymała konstrukcja w niezwykle kompaktowej, lekkiej obudowie - czego chcieć więcej? Cóż, być może wysokiej jakości uprzęży piersiowej do wygodnego i bezpiecznego przenoszenia sprzętu w terenie, ale taka uprząż też jest dołączona do tej serii lornetek. Myśliwi, strzelcy i miłośnicy outdooru z pewnością skorzystają z wysokiej wydajności lornetki Viper. Ta seria amerykańskiej firmy Vortex należy do najciekawszych propozycji tego producenta biorąc pod uwagę przychylne opinie. Obecnie w sprzedaży posiadamy 4 modele o parametrach: 8x42, 10x42, 12x50, 10x50.

Filtry
Średnica obiektywu [mm]
Powiększenie [x]
Wypełnienie:
Wyjście na statyw
Wodoodporność
Dostępność
Cena
  • od
    do

raty 30x0% promocja Beafoto

Lornetka Vortex Viper HD 10x42 Lornetka Vortex Viper HD 10x42
Producent: Vortex Optics
dostępny
24 godziny
Cena: 2 099,00 zł 2 189,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Lornetka Vortex Viper HD 10x50 Lornetka Vortex Viper HD 10x50
Producent: Vortex Optics
dostępny
24 godziny
Cena: 2 399,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lornetka Vortex Viper HD 12x50 Lornetka Vortex Viper HD 12x50
Producent: Vortex Optics
dostępny
24 godziny
Cena: 2 449,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lornetka Vortex Viper HD 8X42 Lornetka Vortex Viper HD 8X42
Producent: Vortex Optics
dostępny
24 godziny
Cena: 2 149,00 zł
szt.
zobacz więcej

Najnowsze technologie optyczne Vortex Viper

Technologia zastosowana instrumentach Vortex robi wrażenie. W serii Viper znajdziemy szkło niskodyspersyjne XD w obiektywach, specjalne powłoki wielowarstwowe XR na wszystkich granicach powietrze-szkło, szkło BaK-4 w pryzmatach Schmidta-Pechana, które dodatkowo pokryte są powłokami fazowymi.

Nowe Vipery są wykonane ze szkła HD (o dużej gęstości), które charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją, co oznacza, że oddziela światło na składowe o długościach mniejszej niż zwykłe szkło, zapewniając w ten sposób ostrzejszy obraz. Po części ta wydajność wynika z obecności w szkle ciężkich pierwiastków ziem rzadkich, co zapewnia mu większą gęstość. Jeśli zmierzysz masę tej samej objętości szkła HD i zwykłego, szkło HD jest cięższe. Soczewki są w pełni wielowarstwowe z opatentowaną przez firmę Vortex powłoką XR, która zapewnia zwiększoną przepuszczalność światła i większą jasność. Vortex dodaje do tego powłokę ArmorTek, która sprawia, że soczewki są bardziej odporne na zarysowania i zmniejszają przyczepność brudu i oleju do soczewki, ułatwiając ich czyszczenie. Oczywiście lornetki Viper również powlekane fazowo.

Obudowa lornetek Vortex Viper jest zgrabna, poręczna, a jednocześnie solidna. Leży bardzo dobrze w ręku i przy oku. Muszle okularowe zbudowane są solidne, gumowane o 4 stopniach regulacji. Nic nie trzeszczy pod naciskiem. Wielką zaletą jest też szerokie centrum zakresu widzialnego, transmisja Vortex Viper trzyma się fenomenalnego poziomu 85-86%. Jest nawet trochę wyższa dla czerwonej części widma, gdzie dociera do 88%. Różnice pomiędzy podstawowymi kolorami nie są więc duże, dzięki temu odwzorowanie bieli jest bardzo dobre.

 

Lornetka Vortex Viper dla każdego

Firma Vortex zrobiła to, co rzadko udaje się w sprzęcie tej klasy cenowej. W stosunku do poprzedniej serii nie zwiększyła ceny, a jednocześnie znacząco zwiększyła pole widzenia i zadbała, by było ono bardzo dobrze skorygowane. Nie mamy więc najmniejszych problemów z astygmatyzmem, komą, aberracją chromatyczną, pociemnieniem, a ostrość jest trzymana na wodzy w prawie 90% pola widzenia.

Ciesz się wygodnym oglądaniem, nawet jeśli nosisz okulary. Po prostu przekręć muszle oczne w górę lub w dół, aby zobaczyć pełne pole widzenia. Jeśli nie nosisz okularów ani okularów przeciwsłonecznych, muszle oczne powinny być całkowicie wysunięte. Nie gorzej niż z komfortem użytkowania jest z jakością materiałów mechanicznych. Bardzo solidna i gustowna obudowa, która jest w pełni wodoodporna, kurzoodporna i wypełniona azotem. Do tego dochodzą wzmacniane metalem muszle okularowe oraz niewielka waga i wieczysta gwarancja.