Nikon Z7 II

Ulepszone przetwarzanie, większa wszechstronność, ale znajomy design, Nikon Z7 II bierze wszystko, co było wspaniałe z oryginału i jeszcze bardziej zwiększa jego możliwości. Wyposażony w matrycę BSI CMOS o wysokiej rozdzielczości 45,7 MP w formacie FX i podwójne procesory obrazu EXPEED 6, Z 7II jest dedykowany twórcom obrazów z obsesją na punkcie szczegółów.

Filtry
Producent
Wielkość matrycy
Rozdzielczość matrycy
Typ karty pamięci
Dostępność
Cena
  • od
    do

raty 30x0% promocja Beafoto

Aparat Nikon Z7 II + 24-70 f4 S  Aparat Nikon Z7 II + 24-70 f4 S
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 16 989,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Aparat Nikon Z7 II + 24-70 f4 S + FTZ  Aparat Nikon Z7 II + 24-70 f4 S + FTZ
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 18 459,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Aparat Nikon Z7 II + FTZ  Aparat Nikon Z7 II + FTZ
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 15 979,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Aparat Nikon Z7 II body Aparat Nikon Z7 II body
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 14 978,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

 

Co się zmieniło w aparacie Nikon Z7 II?

Konstrukcja czujnika pomija optyczny filtr dolnoprzepustowy, co zapewnia większą szczegółowość nagrywania, a czujnik obsługuje natywny zakres czułości aż do ISO 64, zapewniając wyraźne i bogate w szczegóły zdjęcia. Ulepszone przetwarzanie daje nam naprawdę wiele a to np. większa szybkość robienia zdjęć seryjnych 10 kl./s i głębszy bufor w pracy z ruchomymi obiektami. Nikon Z7 II obsługuje również wideo UHD 4K 60p z opcją nagrywania zewnętrznego, w 10-bitowym trybie N-Log lub HLG (HDR)). Czujnik zawiera  493-punktowy system AF z detekcją fazy, który obsługuje AF z detekcją oka w trybach szerokiego pola AF, podczas nagrywania filmu, a także umożliwia ustawianie ostrości w słabym świetle do -4,5 EV. Ponadto, 5-osiowa redukcja drgań w korpusie, pomaga zredukować drgania aparatu przy każdym zamontowanym obiektywie.

Nikon Z7 II

2 sloty na kartę w aparacie Nikon Z7 II

Równoważąc obrazowanie, Nikon Z7 II zachowuje swój ogólny projekt fizyczny, jednak został zaktualizowany o nowy interfejs z dwoma gniazdami na karty pamięci, aby pomieścić jedną kartę CFexpress typu B i jedną kartę SD UHS-II, co zapewnia bardziej elastyczne przechowywanie. Zarówno wizjer OLED o wysokiej rozdzielczości 3,6 miliona punktów, jak i tylny odchylany ekran dotykowy LCD o przekątnej 3,2 cala i 2,1 miliona punktów zapewniają wszechstronność w komponowaniu i odtwarzaniu obrazów, a łączność bezprzewodowa SnapBridge może służyć do zdalnego sterowania aparatem, udostępniania obrazów na urządzeniu mobilnym nawet bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania sprzętowego.

Druga generacja Z

Udoskonalając swoje początkowe wysiłki, firma Nikon zmodyfikowała platformę Z7, aby zapewnić większą prędkość, szybsze przetwarzanie i wszechstronność bez poświęcania ukochanych cech oryginalnego aparatu. Podwójne procesory obrazu EXPEED 6, oferują zwiększoną wydajność bufora, szybszą serię zdjęć z prędkością 10 kl./s oraz zauważalnie skrócone czasy zaciemnienia wizjera.

Zaktualizowany autofokus obejmuje teraz wykrywanie oczu i twarzy zarówno dla ludzi, jak i zwierząt w trybie szerokiego pola AF, zarówno podczas robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów. Fotografowanie z długim czasem naświetlania jest teraz możliwe nawet przez 900 sekund (15 minut), bez konieczności używania zewnętrznego pilota.

Nikon Z7 IINikon Z7 II

 

Nikon Z7 II  posiada podwójne gniazda na karty pamięci, zapewniają bardziej elastyczne możliwości przechowywania plików; Jedno gniazdo CFexpress typu B i jedno gniazdo SD UHS-II pozwala na przepełnienie, oddzielne i powtarzalne opcje zapisywania. Port USB typu C, umożliwia ładowanie w aparacie lub ciągłe zasilanie, w celu ładowania w ruchu lub wydłużenia czasu fotografowania. Kierunek obrotu pierścienia ostrości na soczewkach można zmienić, aby dopasować go do preferowanego.

Obsługa trybu HDR (HLG) podczas nagrywania zewnętrznego zapewnia natychmiastowe pliki wideo zgodne z HDR do natychmiastowego odtwarzania. Dostępny jest również N-Log, zapewniający lepszą kontrolę podczas postprodukcji i stopniowania. Kwalifikuje się do opcjonalnej aktualizacji ProRes RAW, umożliwiającej aparatowi przesyłanie materiału ProRes RAW do kompatybilnego, zewnętrznego rejestratora Atomos.

To ulepszenie zapewnia większą elastyczność gradacji kolorów, dzięki kodekowi ProRes, a także możliwość przesyłania nieskompresowanego 12-bitowego surowego materiału filmowego przez HDMI. Uaktualnienie to, będzie dostępne na początku 2021 roku.

Łączność bezprzewodowa SnapBridge, może służyć do aktualizacji oprogramowania sprzętowego aparatu, zamiast polegać na systemie aktualizacji opartym na karcie pamięci. Zaktualizowane, kreatywne tryby fotografowania obejmują wielokrotną ekspozycję, 20 różnych ustawień Picture Control i nagrywanie poklatkowe w aparacie. Dostępny jest również tryb przesunięcia ostrości nagrywania do 300 kolejnych klatek z pozycją ostrości przesuwaną, między ekspozycjami w aplikacjach układania ostrości. Nikon Z7 II jest kompatybilny z opcjonalnym pojemnikiem na baterie MB-N11, który zapewnia dłuższą żywotność baterii, a także zdecydowanie lepszą obsługę.

Podwójne procesory EXPEED 6 w Nikon Z7 II

Matryca CMOS 45,7 MP BSI służy do nagrywania w wysokiej rozdzielczości, imponującej jakości przy słabym oświetleniu i szybkich odczytów, co przyniesie korzyści w przypadku zdjęć seryjnych, filmów i nagrywania poklatkowego. Podświetlana konstrukcja czujnika zapewnia zauważalnie czystą, wysoką czułość i zredukowany szum podczas pracy z wysokimi wartościami ISO, aż do natywnego ISO 25600, a także żywą i płynną jakość przy czułości tak niskiej jak ISO 64. Konstrukcja czujnika pomija również konwencjonalny optyczny filtr dolnoprzepustowy w celu uzyskania jak największej ostrości i rozdzielczości z czujnika. Zaletą sensora są podwójne procesory obrazu EXPEED 6, które zapewniają bogactwo prędkości w całym systemie aparatu, w tym możliwość ciągłego fotografowania z prędkością 10 kl./s do 50 kolejnych klatek.


Nikon Z7 II

Nagrywanie wideo UHD 4K - Nikon Z7 II


Wykorzystując atrybuty czujnika i procesora do czegoś więcej niż tylko nieruchomego obrazu, Nikon Z7 II jest również wszechstronnym aparatem multimedialnym. Możliwe jest nagrywanie wideo UHD 4K do 60p, a nagrywanie wideo Full HD 1080p jest również obsługiwane do 120p przy odtwarzaniu w zwolnionym tempie. Pliki wideo można zapisywać na kartach pamięci w aparacie lub jako nieskompresowany plik na opcjonalnej zewnętrznej nagrywarce przez wyjście HDMI.

W Nikonie Z7 II dodano zaawansowane funkcje wideo, w tym gamma N-Log do przechwytywania płaskich materiałów, które maksymalizują zakres dynamiczny, oraz HLG (HDR) do nagrywania materiałów gotowych do HDR. Inne dodatki to możliwość przesyłania wysokiej jakości 10-bitowych danych przez HDMI oraz funkcja Electronic VR do płynnego fotografowania z ręki. Funkcja Focus Peaking ułatwia ręczną kontrolę ostrości, a dostępna jest również opcja Zebra Stripes, która pomaga wykrywać prześwietlone obszary w kadrze. Nagrywanie dźwięku można obsługiwać za pomocą wbudowanego mikrofonu stereofonicznego lub opcjonalnego mikrofonu zewnętrznego za pośrednictwem gniazda stereo 3,5 mm, aby uzyskać większą kontrolę nad jakością, a monitorowanie na żywo jest możliwe za pośrednictwem gniazda słuchawkowego.


493-punktowy system AF z detekcją fazy

Na matrycy znajduje się tablica 493 punktów autofokusa z detekcją fazy pokrywających 90% obszaru obrazu zarówno w pionie, jak iw poziomie. Zapewnia to szybkie i dokładne ustawianie ostrości zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów, a dzięki szerokiemu obszarowi pokrycia śledzenie obiektu będzie działać blisko krawędzi kadru. Hybrydowy AF jest dostępny dla wideo, który automatycznie przełącza się między systemami wykrywania fazy i kontrastu, aby zapewnić płynną ostrość podczas fotografowania. Ponadto najnowsze obiektywy NIKKOR Z są zoptymalizowane pod kątem cichej pracy.
Redukcja wibracji
5-osiowa redukcja drgań z przesunięciem czujnika w korpusie kompensuje nawet 5-stopniowe drgania aparatu, niezależnie od używanego obiektywu typu Z. Ten system działa również z dostosowanymi obiektywami z mocowaniem F, gdy używany jest opcjonalny adapter FTZ, w którym używana jest stabilizacja 3-osiowa.

Nikon Z7 IINikon Z7 II

Zaawansowana konstrukcja Nikon Z7 II

Duży ekran LCD o przekątnej 3,2 cala i 2,1 mln punktów zapewnia jasny, wyraźny i żywy obraz oraz fotografowanie w trybie podglądu na żywo. Ekran ma odchylaną konstrukcję, która umożliwia pracę zarówno pod dużym, jak i niskim kątem, a także jest ekranem dotykowym zapewniającym więcej intuicyjna obsługa, nawigacja i kontrola ustawień. Elektroniczny szukacz OLED o rozdzielczości 3,6 mln punktów zapewnia wygodny podgląd na poziomie oczu. Ma duże powiększenie 0,80x i wykorzystuje optykę NIKKOR, aby zagwarantować ostry, wyraźny obraz. Szukacz ma również powłokę fluorową ułatwiającą czyszczenie.
Górny panel Z 7II jest skonfigurowany z matrycą OLED. Ten energooszczędny wyświetlacz zapewnia szybki dostęp do ważnych ustawień aparatu. Skonfigurowane z jednym gniazdem na kartę pamięci CFexpress Typ B / XQD i jednym gniazdem na kartę SD UHS-II, możliwe jest elastyczne przechowywanie plików z opcją powtarzalnych, przepełnionych lub oddzielnych metod przechowywania. Solidna obudowa ze stopu magnezu jest odporna na kurz i warunki atmosferyczne, co ułatwia pracę w trudnych warunkach klimatycznych i niesprzyjających warunkach.

Ergonomiczny uchwyt

Ergonomiczny uchwyt i ogólna forma są ukształtowane tak, aby ułatwiać obsługę przez dłuższy czas i są dodatkowo podkreślone przez antypoślizgowy materiał i joystick zapewniający płynne ustawienia i wybór punktu ostrości. Wbudowana łączność SnapBridge umożliwia bezproblemowe przesyłanie obrazów o niskiej rozdzielczości, a także zdalne fotografowanie. BLE (Bluetooth Low Energy) i Wi-Fi umożliwiają komunikację między aparatem a urządzeniem inteligentnym, a dodatkowo urządzenie mobilne może zdalnie wyzwalać migawkę i wyświetlać obraz na żywo z kamery, aby umożliwić pracę na odległość. Ponadto SnapBridge może być również używany jako łatwiejsza metoda aktualizacji oprogramowania aparatu.