Uchwyty Peak Design Capture

Używanie uchwytu do aparatu Peak Design Capture to doskonały sposób na natychmiastowy dostęp do aparatu podczas wędrówek, spacerów, jazdy na rowerze lub poruszania się. System klipsów jest niezwykle mocny i bezpieczny, zaprojektowany do łatwego przenoszenia dowolnego aparatu niezależnie rozmiaru i wagi. Oczywiste jest jednak, że im mniejszy jest aparat z obiektywem, tym wygodniej będzie się go nosiło.

Filtry
Dostępność
Cena
  • od
    do

 

Najnowsza wersja Peak Design Capture V3 

Peak Design Capture V3 ma „mniejszy, lżejszy i niższy profil” niż V2 – a dokładniej jest o 57 g lżejszy, węższy o 2,1 cm, krótszy o 1,2 cm i cieńszy o 0,8 cm. Z punktu widzenia projektowania,nie wygląda jak masywny element wyposażenia, a bardziej jak zintegrowany element projektu przymocowany do torby lub paska. Jest wykonany w całości z aluminium (poza kilkoma gumowymi kawałkami do chwytania paska torby) i ma gładkie anodowane wykończenie w porównaniu z powłoką proszkową swojego poprzednika. Przechwytujący klip jest dostępny w dwóch kolorach: Srebrny i Czarny.

Dzięki V3 Peak Design uprościł linię Capture do tylko jednego produktu. Wcześniej oferował zarówno Capture Standard, jak i CapturePro w różnych przedziałach cenowych. Ten pierwszy miał nylonowy tył wzmocniony włóknem szklanym i był tańszy niż całkowicie aluminiowy Pro. Podobnie jak V2, nadal możesz zintegrować różne dodatki z systemem Peak Design Capture, takie jak podwójna płytka kompatybilna z Manfrotto RC2. Oznacza to, że możesz używać uchwyt Peak Design Capture standardowo, lub też możesz rozszerzyć jego funkcjonalność znacznie poza zwykłe noszenie aparatu w torbie.

Niezawodność systemu Peak Design Capture

System Capture jest wyjątkowo dobrze zaprojektowany i działa dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Z płytką przymocowaną do paska, wystarczy że wsuniesz aparat do klipsa od góry. Nawet z przymocowanym ciężkim aparatem Peak Design Capture jest bardzo bezpieczny, choć dla bezlusterkowców działa on najlepiej. Przymocowanie klipsa do torby po raz pierwszy może być trochę kłopotliwe, ale kluczem jest poluzowanie jej tak aby idealnie pasowała do paska plecaka. Większość ludzi przymocuje go do plecaka, ale można go łatwo przymocować do torby listonoszki, paska lub czegoś zupełnie innego. Pamiętaj aby nie zdejmować plecaka z ramion, gdyż można instynktownie rzucić torbą i uszkodzi sprzęt.