Lornetki Vanguard

Firma Vanguard ma w swoim asortymencie bardzo szeroką gamę lornetek zarówno w wersji dachowej, jak i porro. Od doskonałych, najwyższej klasy lornetek Endeavour ED IV, wyposażonych w szkło ED o bardzo niskiej dyspersji, po serie Vanguard Ocean, która jest specjalnie zaprojektowana do sportów wodnych, pływania łódką i ogólnych obserwacji morskich. Lornetki Vanguard z serii Orros i Vesta to solidne wersje kompaktowych lornetek przeznaczonych do uniwersalnego użytku, nawet do oglądania oper lub w teatrze. Większość lornetek jest w kolorze czarnym, ale niektóre modele są dostępne w kolorze moro, specjalnie do polowań.

Filtry
Producent
Średnica obiektywu [mm]
Powiększenie [x]
Wypełnienie:
Wyjście na statyw
Wodoodporność
Cena
  • od
    do
Lornetka Vanguard Endeavor ED IV 8x42 Lornetka Vanguard Endeavor ED IV 8x42
Producent: VANGUARD
dostępny
24 godziny
Cena: 1 790,00 zł 1 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Lornetka Vanguard Endeavor ED IV 10x42 Lornetka Vanguard Endeavor ED IV 10x42
Producent: VANGUARD
Niedostępny - zapytaj kiedy będzie
Cena: 1 990,00 zł
zobacz więcej

Główne cechy lornetki Vanguard

Vanguard oferuje wszechstronne modele o wysokiej jakości wydajności optycznej dzięki szkle o bardzo niskiej dyspersji i w pełni wielowarstwowym soczewkom wykorzystującym widmo powłok MultiGuard® i korekcję fazy P2. Lornetki Vanguard zbudowane są ze stopu magnezu, zapewniając niezwykle lekką konstrukcję i wygodną obsługę za pomocą antypoślizgowej obudowy. Otwarty mostek, sprawia, że korzystanie z tej lornetki jest prawdziwą przyjemnością. Lornetki są również w pełni wodoodporne, odporne na zaparowanie i wykorzystują blokadę dioptrii z centralnym pokrętłem ustawiania ostrości i wykręcanymi muszlami okularowymi dla idealnego odciążenia oczu. Warto zaznaczyć, że Vanguard jako nieliczna firma stosuje nie tylko szkło BaK4, ale też SK15. Kompaktowe lornetki Vanguard

 

Kompaktowe Lornetki Vanguard występują w modelach Orros oraz Vesta.  Jest to oferta lornetek klasy podstawowej o niezwykle lekkiej konstrukcji, która jest w 100% wodoodporna i odporna na mgłę. Dostępnych jest kilka modeli, od kieszonkowych, kompaktowych do wszechstronnych, odpowiednich dla każdego entuzjasty outdooru z ograniczonym budżetem. Te kompaktowe lornetki mają powłoki wielokrotnie powlekane i wykorzystują szkło BaK4 zapewniające wspaniałe wrażenia podczas oglądania. Dodatkowo posiadają centralny mechanizm ustawiania ostrości i wykręcane muszle oczne. Sprawdź na blog opisujące ciekawe kompaktowe lornetki dla dzieci i dowiedz się jeszcze więcej.