Lunety celownicze Leica Amplus 6

 LEICA amplus 6

 

Wysoka przepuszczalność światła, wysoki kontrast i szczególnie znikome flary były celem nowych lunet celowniczych Leica. Rezultat? idealne parametry optyczne zapewniające maksymalny kontrast, nawet przy dużym powiększeniu i na dużych odległościach. Konstrukcja jest smukła, klasyczna i ma dużą powierzchnię montażową, zaś nowoczesna mechanika jest zwieńczeniem wieloletniej pracy. Maksymalne bezpieczeństwo przy każdym strzale - na polu lub na zawodach strzelectwa sportowego.

Filtry
Producent
Powiększenie od [x]
Powiększenie do [x]
Plan siatki
Średnica obiektywu [mm]
Średnicas tubusu (mm)
Podświetlony krzyż
Rodzaj montażu
Paralaksa
Cena
  • od
    do

raty 30x0% promocja Beafoto

Luneta Leica Amplus 6 1-6x24i L-4A Luneta Leica Amplus 6 1-6x24i L-4A
Producent: LEICA
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 5 300,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Luneta Leica Amplus 6 2,5-15x50i L-4A Luneta Leica Amplus 6 2,5-15x50i L-4A
Producent: LEICA
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 6 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
Luneta Leica Amplus 6 2,5-15x56i L-4A Luneta Leica Amplus 6 2,5-15x56i L-4A
Producent: LEICA
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 6 300,00 zł
szt.
zobacz więcej

Specjalista dalekiego zasięgu.


Niezwykle precyzyjnie dostrojone śledzenie elewacji umożliwia precyzyjne celowanie i ustawienie punktu uderzenia - szczególnie w przypadku strzałów z dużej odległości. Duża odległość od oka zapewnia niezbędne bezpieczeństwo podczas używania zwykłych kalibrów dalekiego zasięgu.

Najwyższej klasy optyka i mechanika.

Ekstremalny pod każdym względem - taki jest Leica Amplus 6 . Dzięki dużemu zakresowi powiększenia ta luneta jest idealna do ambitnych strzałów na duże odległości. Żaden szczegół nie został przeoczony: wysoka przepuszczalność światła, wysoki kontrast i minimalne kolorowe prążki były wymaganiami podczas projektowania optyki.


Wejście do klasy premium - Leica
Amplus 6

Do tej pory Leica miała w swojej ofercie trzy serie lunet  "Top-of-the-line" Magnus; Fortis, wprowadzony w zeszłym roku, i Visus, ich podstawowa seria lunet. Teraz, w 2020 roku, Leica zdecydowała, że najwyższy czas odświeżyć ofertę tego ostatniego. Chociaż Visus jest na razie w produkcji, lunety Amplus 6 są znacznie nowocześniejsze dzięki 6-krotnemu powiększeniu. Lunety celownicze Leica, zwłaszcza te z serii Magnus, znane są z niezwykle szerokiego pola widzenia, najszerszego w kategorii lunet myśliwskich. Lunety Amplus 6 nie są wyjątkiem od tej reguły. Korpus z wysokiej jakości aluminium klasy lotniczej jest bardzo odporny na wstrząsy, co oznacza, że nie będziesz mieć problemów z montażem tych lunet na twardych karabinach. Średnica rury wynosi 30 mm i nie jest dostępna opcja montażu na szynie.

Transmisja światła i podświetlenie lunet Leica Amplus 6

W przypadku Leiki estetyka nie może zostać pominięta. Seria Amplus 6 ma elegancką obudowę, a rzucające się w oczy, choć subtelne logo Leica na obiektywie dodaje wyjątkowego wyglądu. Przy współczynniku przepuszczalności światła powyżej 90% obrazy widziane przez te lunety są jasne - jest to szczególnie zauważalne przy użyciu specjalisty od zmierzchu Amplus 6 2,5–15x56i. Obrazy są kontrastowe i bogate w kolory. Soczewki pokryte są najlepszymi powłokami Leica. Nawet słynna powłoka soczewek AquaDura® jest nakładana na zewnętrzne części optyczne, zapobiegając gromadzeniu się rosy i kurzu oraz nieznacznie chroniąc przed ścieraniem.

Wszystkie modele są wyposażone w dobrze podświetloną centralną kropkę, która zapewnia minimalne pokrycie celu i umożliwia szybkie wykrycie celu w każdych warunkach oświetleniowych. Przedział oświetleniowy znajduje się naprzeciwko wieżyczki wiatrowej i posiada wyłącznik pomiędzy każdym poziomem oświetlenia (łącznie jest 10 poziomów). Oświetlenie jest zasilane baterią CR2032.