Lornetki Leupold BX-2 Alpine

Lornetki Leupold BX-2 Alpine to imponująca seria lornetek z uniwersalnymi modelami do codziennego użytku. Są odpowiednie dla obserwatorów ptaków, myśliwych i innych miłośników przyrody poszukujących lornetki o niesamowitym polu widzenia i niewielkiej odległości ostrzenia. W przystępnej cenie lornetka ta nie tylko doskonale sprawdza się jako element wyposażenia podstawowego, ale jest również dobrze wykonana i chroniona przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Ta seria została przez nas ocenione w artykule: Najlepsze lornetki 10x50. Jakie wybrać i czym się kierować. Beafoto jest autoryzowanym sprzedawcą lornetek wielu znanych marek w tym Leupold.

Filtry
Dostępność

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.


Podstawowe funkcje lornetki Leupold BX-2 Alpine

 

Lornetki Leupold Alpine są wykonane z poliwęglanu, który jest niezwykle lekki, a na okularach aluminium pomaga w rozszerzaniu termicznym, ponieważ poliwęglan jest na nią mniej wrażliwy. Są otoczone przyczepną gumową osłoną, która chroni je i zapewnia antypoślizgowy uchwyt, dzięki czemu można je pewnie trzymać nawet w mokrych warunkach. Lornetki Alpine są w stanie wytrzymać najtrudniejsze warunki pogodowe dzięki szczelnym uszczelkom, które zapewniają im wodoodporność. W ten sposób woda i kurz są zablokowane. Obudowa pozostanie wolna od korozji i pleśni dzięki wypełnieniu azotem. Seria Alpine firmy Leupold oferuje niesamowity futurystyczny design i bardzo wygodną obsługę. Ma elegancką i smukłą budowę, małe wymiary i dobry rozkład masy, dzięki czemu obsługa nie męczy.


Właściwości optyczne - Leupold BX-2 Alpine

 

Leupold Alpine jest niesamowita, jeśli chodzi o pole widzenia lornetki i niewielką odległość ostrzenia. Szerokie pole widzenia pozwala na znacznie łatwiejsze i szybsze śledzenie i celowanie, co jest świetną funkcją do obserwacji ptaków. Duża odległość ogniskowania jest również bardzo wygodna do wysokiej jakości obserwacji owadów, kwiatów i innych. Leupold Alpine jest wyposażony w wysokiej jakości pryzmaty BaK-4 i ma powłokę pryzmatu z korekcją fazową zapewniającą doskonałą rozdzielczość. Są wielowarstwowe (z wyjątkiem nowego modelu 2017, który jest w pełni wielokrotnie powlekany), dzięki czemu zapewniają niesamowitą przepuszczalność światła i ostre jak brzytwa obrazy nawet w słabym świetle. Lornetki Alpine są wyposażone w centralny mechanizm ogniskowania, który można regulować za pomocą bardzo dużego pokrętła do szybkiego obracania. Aby wyeliminować różnicę wady wzroku, na prawym okula