Lornetki Nikon Monarch HG

Najnowsze w swojej klasie Lornetki Nikon Monarch HG to wysokiej klasy lornetki wprowadzone na rynek w 2016 roku. Seria ta łączy w sobie najlepszą technologię optyczną z wykorzystaniem wysokiej jakości i niezwykle wytrzymałych materiałów. Doskonała optyka zamknięta w ergonomicznie dopracowanej obudowie zapewnia wyjątkowo wygodne użytkowanie. Te szczelnie zamknięte lornetki nie sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Monarch HG łączy w sobie najlepsze technologie, jakie ma do zaoferowania Nikon i wszyscy wiemy - to jeden z wiodących producentów optyki na świecie ze stuletnią wiedzą. W tej chwili na rynku dostępne są cztery uniwersalne modele, nadające się jako lornetki do polowania, obserwacji ptaków lub innych profesjonalnych obserwacji dzikiej przyrody.

Filtry
Producent
Średnica obiektywu [mm]
Powiększenie [x]
Wypełnienie:
Wyjście na statyw
Wodoodporność
Dostępność
Cena
  • od
    do

raty 30x0% promocja Beafoto

Nikon lornetka MONARCH HG 10X30 BAA784SA  Nikon lornetka MONARCH HG 10X30 BAA784SA
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 4 289,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nikon lornetka MONARCH HG 10X42 Made in Japan - ostatnie sztuki! Nikon lornetka MONARCH HG 10X42 Made in Japan - ostatnie sztuki!
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 4 798,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nikon lornetka MONARCH HG 8X30 Made in Japan - ostatnie sztuki! Nikon lornetka MONARCH HG 8X30 Made in Japan - ostatnie sztuki!
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 4 098,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nikon lornetka MONARCH HG 8X42 Made in Japan - Ostatnie sztuki! Nikon lornetka MONARCH HG 8X42 Made in Japan - Ostatnie sztuki!
Producent: NIKON
dostępny
24 godziny
Cena: 4 698,00 zł
szt.
zobacz więcej


Podstawowe funkcje lornetek Nikon HG

 

Znakomita wydajność optyczna to nie jedyna wspaniała funkcja. Lornetki Nikon MONARCH HG są wykonane z obudowy ze stopu magnezu, dzięki czemu są niewiarygodnie lekkie, a jednocześnie bardzo twarde i wytrzymałe do nieostrożnego użytkowania. Są otoczone piękną czarną gumą, która imituje wzór klasycznej czarnej skóry Porros. Miękka gumowa powierzchnia zapewnia wygodny i pewny antypoślizgowy uchwyt. Firma Nikon stworzyła również górny zawias, kolejną wspaniałą cechę, która zapewnia tej lornetce świetny rozkład masy i dużo miejsca na wygodny uchwyt. MONARCH HG jest w pełni wodoodporny i zabezpieczony przed trudnymi warunkami atmosferycznymi dzięki uszczelkom O-ring, dzięki czemu lornetka jest prawdziwym wojownikiem przed wnikaniem wody, kurzu itp. Konstrukcja wypełniona jest również suchym azotem, który eliminuje wewnętrzne zamglenie lornetki. soczewki w obliczu szybkich zmian temperatury. Ta cecha sprawia, że Lornetka Nikon MONARCH HG jest również odporny na korozję i zapobiega formowaniu się wnętrza. Na zewnętrzne soczewki nałożono hydrofobową powłokę, która odpycha wodę i kurz, a tym samym czyni je odpornymi na zarysowania.


Właściwości optyczne lornetki Nikon HG

 

Zdumiewające parametry optyczne lornetek MONARCH HG są wynikiem ED - szkła o bardzo niskiej dyspersji, które eliminuje rozpraszanie światła, kolorów i kontrastu oraz sprawia, że obraz jest niesamowicie żywy i jasny nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Ale nie zapominajmy o systemie w pełni wielowarstwowym, w połączeniu z powłoką pryzmatu dielektrycznego i powłoką korekcji fazy, aby uzyskać niesamowicie ostre jak brzytwa i krystalicznie czyste obrazy bez jakichkolwiek zniekształceń, takich jak aberracja chromatyczna i odblaski. Są również wyposażone w system soczewek spłaszczających pole, który pomaga usunąć krzywiznę pola i zapewnia ostry obraz nawet na krawędziach. Doskonały obraz jest regulowany za pomocą centralnego mechanizmu ogniskowania. Pokrętło ogniskujące jest wyjątkowo duże i pomaga w szybkiej regulacji bez zmęczenia. Lornetki Nikon MONARCH HG jest również wyposażony w gumowane muszle okularowe, które można ustawiać w wielu pozycjach i które pomagają uzyskać doskonałą ulgę dla oka bez winietowania, nawet jeśli nosisz okulary.