Lornetki Leica Noctovid

Dostępne w najpopularniejszych konfiguracjach 8x42 i 10x42, lornetki Leica Noctivid są produkowane przy użyciu najwyższego poziomu rzemiosła oraz najlepszych komponentów i powłok. Są nawet o jeden poziom wyżej niż słynna lornetka Leica Ultravid HD Plus. Lornetka Noctivid nie tylko nadaje się do większości zajęć na świeżym powietrzu, przygód i wydarzeń sportowych, ale zapewnia również wydajność dorównującą lub pokonującą każdą inną lornetkę obecnie dostępną na rynku. Lornetka jest idealna jako lornetka ornitologiczna, do obserwacji dzikiej przyrody, polowań i ogólnego użytku. Może być również używana podczas imprez sportowych lub safari. Otwarta konstrukcja mostka, magnezowa obudowa i antypoślizgowa gumowa osłona zapewniają doskonałą ergonomię i wysoki stopień ochrony wysokiej jakości optyki zawartej w środku. Leica zdecydowała się na użycie najlepszego szkła o wysokiej przepuszczalności SCHOTT HT i ich najwyższej klasy powłok zarówno na pryzmatach, jak i soczewkach.

Filtry
Producent
Średnica obiektywu [mm]
Powiększenie [x]
Wypełnienie:
Wyjście na statyw
Wodoodporność
Cena
  • od
    do
LEICA NOCTIVID 10x42 zielona LEICA NOCTIVID 10x42 zielona
Producent: LEICA
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 9 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
LEICA NOCTIVID 8x42 czarna LEICA NOCTIVID 8x42 czarna
Producent: LEICA
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 9 300,00 zł
szt.
zobacz więcej
LEICA NOCTIVID 10x42 czarna LEICA NOCTIVID 10x42 czarna
Producent: LEICA
Niedostępny - zapytaj kiedy będzie
Cena: 9 900,00 zł
zobacz więcej


Główne funkcje lornetki Leica Noctovid

Najnowocześniejsza magnezowa obudowa zastosowana w Noctivid jest zarówno lekka, jak i bardzo wytrzymała. Jest w pełni uszczelniona, dzięki czemu nie tylko zapobiega przedostawaniu się kurzu, ale jest również w pełni wodoodporna do głębokości 5 m. Wnętrze wypełnione azotem zapewnia całkowicie wolne od wilgoci, co z kolei zapobiega parowaniu wewnętrznych powierzchni szklanych. Dzieje się tak często podczas wymagających warunków, zwłaszcza w przypadku wahań temperatury. Leica zastosowała w tych okularach muszle oczne typu twist-up z 4 pozycjami „click-stop”, które w połączeniu z 19-milimetrowym odstępem oka zapewniają pełny widok, w okularach lub bez nich. Dioptria zapewnia, że można je skalibrować do konkretnego wzroku, a centralnie umieszczone pokrętło ostrości jest łatwe do osiągnięcia i użycia. Użytkownik ma możliwość regulacji rozstawu okularów w zakresie od 56 mm do 74 mm. Lornetka ta jest doskonale wyważona we wszystkich aspektach - gwarantuje to niemęczące użytkowanie.


Właściwości optyczne Leica Noctovid

Lornetki Leica Noctivid wykorzystują układ optyczny najwyższej klasy. Przede wszystkim każdy z elementów obiektywu został wykonany ze specjalnego szkła o bardzo wysokiej przepuszczalności, renomowanej na całym świecie firmy SCHOTT. Powłoki antyrefleksyjne są stosowane na wszystkich soczewkach i pryzmatach w celu uzyskania większej ilości przechwytywania i transmisji światła, co bezpośrednio przekłada się na wyższy współczynnik przepuszczalności światła i lepszą jakość obrazu. Powłoki korygujące fazę są również dodawane do pryzmatów dachowych wraz z ich własnymi powłokami lustrzanymi HighLux-System, które, jak twierdzi Leica, zwiększają odbijanie światła do najwyższego jak dotąd poziomu we wszystkich widmach. Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryte są powłokami Leica AquaDura, które są hydrofobowe (odpychają wodę) i ułatwiają użytkownikowi usuwanie brudu, kurzu i odcisków palców. Stosowana jest również powłoka o wysokiej trwałości (HDC® Plus). Nawet niewielka odległość ostrzenia tej lornetki jest zadziwiająca - 1,9 m. Tworzą obrazy o wysokim kontraście i pełne żywych kolorów. Sprawdź również lornetki Swarovski i dowiedz się jeszcze więcej.