Nikon Z6 II

Większa szybkość, większa wszechstronność, większa wydajność - Nikon Z6 II to zaktualizowane podejście do wielofunkcyjnego aparatu bezusterkowego, który został zaprojektowany z myślą o zaawansowanych zastosowaniach fotograficznych i wideo. Pomimo bogactwa ulepszeń, Z 6II zachowuje znajomą formę i cenioną jakość obrazu, co jest najważniejsze dla twórców obrazów multimedialnych.

Filtry
Producent
Wielkość matrycy
Rozdzielczość matrycy
Typ karty pamięci
Cena
 • od
  do
Aparat Nikon Z6 II body Aparat Nikon Z6 II body
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
8-21 dni
Cena: 9 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Aparat Nikon Z6 II + 24-70 f4 S Aparat Nikon Z6 II + 24-70 f4 S
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
8-21 dni
Cena: 12 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Aparat Nikon Z6 II + 24-70 f4 S + FTZ Aparat Nikon Z6 II + 24-70 f4 S + FTZ
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
8-21 dni
Cena: 12 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Aparat Nikon Z6 II + FTZ Aparat Nikon Z6 II + FTZ
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
8-21 dni
Cena: 10 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Aparat Nikon Z6 II + Z 24-200mm f/4-6.3 VR Aparat Nikon Z6 II + Z 24-200mm f/4-6.3 VR
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
8-21 dni
Cena: 13 399,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Aparat Nikon Z6 II + Z 24-200mm f/4-6.3 VR + FTZ Aparat Nikon Z6 II + Z 24-200mm f/4-6.3 VR + FTZ
Producent: NIKON
w magazynie dostawcy
8-21 dni
Cena: 13 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Aparat Nikon Z6 II Movie kit Aparat Nikon Z6 II Movie kit
Producent: NIKON
Zapytaj o dostępność
Zadzwoń 504-082-524
Cena: 13 999,00 zł
szt.
zobacz więcej

Główne cechy Nikon Z6 II

Obracając się wokół 24,5-megapikselowego czujnika BSI CMOS i dwóch procesorów obrazu EXPEED 6, aparat Nikon Z 6 II charakteryzuje się zwiększoną głębią bufora i zwiększoną szybkością zdjęć seryjnych, do 14 kl./s z jednopunktowym autofokusem lub 12 kl./s w innych trybach ustawiania ostrości.

Możliwe jest nagrywanie wideo w rozdzielczości UHD 4K 30p lub do FHD 120p dla wyjścia w zwolnionym tempie, a nagrywanie zewnętrzne zyskuje 10-bitowe wyjście, wraz z obsługą N-Log i HLG (HDR). Czujnik świetnie sprawdza się w pracy w różnych warunkach oświetleniowych, z czułością od ISO 100-51200, a 5-osiowa redukcja drgań w korpusie, redukuje drgania aparatu, zapewniając przy tym ostrzejsze zdjęcia „z ręki”. Dodatkowo, czujnik posiada też 273-punktowy system AF z detekcją fazy, który obsługuje AF z detekcją oka w trybach szerokiego pola AF i w trakcie nagrywania filmów, a także umożliwia ustawianie ostrości w słabym świetle do -4,5 EV.

Równoważąc obrazowanie, aparat Nikon Z6 II zachowuje swoją ogólną fizyczną konstrukcję, jednak został zaktualizowany o nowy interfejs podwójnego gniazda kart pamięci, aby pomieścić jedną kartę CFexpress typu B i jedną kartę SD UHS-II, co zapewnia bardziej elastyczne przechowywanie. Zarówno wizjer OLED o wysokiej rozdzielczości 3,6 miliona punktów, jak i tylny odchylany ekran dotykowy LCD o przekątnej 3,2 cala i 2,1 miliona punktów, zapewniają wszechstronność w komponowaniu i odtwarzaniu obrazów, a łączność bezprzewodowa SnapBridge może służyć do zdalnego sterowania aparatem, udostępniania obrazów na urządzeniu mobilnym, a nawet bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania sprzętowego.

Nikon Z6 IINikon Z6 II

 

Druga generacja - Nikon Z6 II

Udoskonalając swoje początkowe wysiłki, firma Nikon zmodyfikowała platformę Z 6, aby zaoferować większą szybkość działania, szybsze przetwarzanie oraz znacznie większą wszechstronność, bez poświęcania najbardziej cenionych cech oryginalnego aparatu. Podwójne procesory obrazu EXPEED 6 oferują zwiększoną wydajność bufora, dużą szybkość zdjęć seryjnych 14 kl./s i zauważalnie skrócone czasy zaciemnienia wizjera.

Zaktualizowany autofokus w aparacie Nikon Z 6 II, obejmuje teraz wykrywanie oczu i twarzy zarówno u ludzi, jak i zwierząt w trybie szerokiego pola AF, tak samo podczas robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów. Fotografowanie z długim czasem naświetlania jest teraz możliwe nawet przez 900 sekund (15 minut) i to bez konieczności używania zewnętrznego pilota.

Podwójne gniazda na karty pamięci umożliwiają bardziej elastyczne możliwości przechowywania plików. Jedno gniazdo CFexpress typu B i jedno gniazdo SD UHS-II – umożliwia przepełnienie, oddzielne i powtarzalne opcje zapisywania. Port USB typu C, pozwala też na ładowanie w aparacie lub ciągłe zasilanie, w celu ładowania w ruchu lub wydłużenia czasu fotografowania. Kierunek obrotu pierścienia ostrości na soczewkach można dowolnie zmieniać, aby dostosować go do swoich indywidualnych preferencji.

 

Nikon Z6 II

 

Tryb HDR i inne funkcje - Nikon Z6 II 

 

Obsługa trybu HDR (HLG) podczas nagrywania zewnętrznego, umożliwia tworzenie plików wideo zgodnych z HDR, do natychmiastowego odtwarzania. W aparacie Nikon Z6 II, dostępny jest również N-Log, który to pozwala na lepszą kontrolę podczas postprodukcji i stopniowania. Przyszła aktualizacja oprogramowania, doda możliwość nagrywania w UHD 4K 60p, oprócz obecnej szybkości 30p. Kwalifikuje się do opcjonalnej aktualizacji ProRes RAW, dającej aparatowi przesyłanie materiału ProRes RAW do kompatybilnego zewnętrznego rejestratora Atomos.

To ulepszenie zapewnia większą elastyczność gradacji kolorów, dzięki kodekowi ProRes, a także możliwość przesyłania nieskompresowanego 12-bitowego surowego materiału filmowego przez HDMI. Mowa tu o uaktualnieniu, które będzie dostępne na początku 2021 roku.

Łączność bezprzewodowa SnapBridge, może służyć do aktualizacji oprogramowania sprzętowego aparatu, zamiast polegać na systemie aktualizacji opartym na karcie pamięci. Zaktualizowane kreatywne tryby fotografowania obejmują wielokrotną ekspozycję, 20 różnych ustawień Picture Control i nagrywanie poklatkowe w aparacie. Dostępny jest również tryb przesunięcia ostrości nagrywania do 300 kolejnych klatek, z pozycją ostrości przesuwaną między ekspozycjami w aplikacjach układania ostrości. Nikon Z 6 II jest kompatybilny z opcjonalnym pojemnikiem na baterie MB-N11, który zapewnia dłuższą żywotność baterii i bardziej zaawansowaną obsługę.

Dwa procesory EXPEED 6 w Nikon Z6 II


24,5-megapikselowy czujnik BSI CMOS jest używany do fotografowania dookoła, imponującej jakości przy słabym oświetleniu i szybkich odczytów, co korzystnie wpływa na zdjęcia seryjne, filmy i nagrywanie poklatkowe. Podświetlana konstrukcja czujnika zapewnia zauważalnie czysty sygnał wyjściowy o wysokiej czułości, redukujący szumy podczas pracy z wysokimi wartościami ISO, aż do natywnej ISO 51200, a także żywą i płynną jakość przy czułości tak niskiej jak ISO 100. Korzyści dla czujnika to podwójne procesory obrazu EXPEED 6, które zapewniają bogactwo prędkości w całym systemie aparatu, w tym możliwość ciągłego nagrywania z prędkością 14 kl./s do 124 kolejnych klatek.

 

Nikon Z6 IInikon Z6 II


Nagrywanie wideo UHD 4K

Wykorzystując atrybuty czujnika i procesora do czegoś więcej niż tylko nieruchomego obrazu, Z 6II jest również wszechstronną kamerą multimedialną. Nagrywanie wideo UHD 4K jest możliwe z odczytem wszystkich pikseli do 30p, a nagrywanie wideo Full HD 1080p jest również obsługiwane w rozdzielczości do 120p przy odtwarzaniu w zwolnionym tempie. Pliki wideo można zapisywać na kartach pamięci w aparacie lub jako nieskompresowany plik na opcjonalnej zewnętrznej nagrywarce przez wyjście HDMI.

W aparacie Nikon Z6 II dodano zaawansowane funkcje wideo, w tym gamma N-Log do przechwytywania płaskich materiałów, które maksymalizują zakres dynamiczny, oraz HLG (HDR) do nagrywania materiałów gotowych do HDR. Inne dodatki to możliwość przesyłania wysokiej jakości 10-bitowych danych przez HDMI oraz funkcja Electronic VR do płynnego fotografowania z ręki. Funkcja Focus Peaking ułatwia ręczną kontrolę ostrości, a dostępna jest również opcja Zebra Stripes, która pomaga wykrywać prześwietlone obszary w kadrze. Nagrywanie dźwięku można obsługiwać za pomocą wbudowanego mikrofonu stereofonicznego lub opcjonalnego mikrofonu zewnętrznego za pośrednictwem gniazda stereo 3,5 mm, aby uzyskać większą kontrolę nad jakością, a monitorowanie na żywo jest możliwe za pośrednictwem gniazda słuchawkowego.

Nikon


273-punktowy system AF z detekcją fazy - Nikon Z6 II

Na matrycy znajduje się układ 273 punktów autofokusa z detekcją fazy, pokrywających 90% obszaru obrazu zarówno w pionie, jak iw poziomie. Zapewnia to szybkie i dokładne ustawianie ostrości zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów, a dzięki szerokiemu obszarowi pokrycia śledzenie obiektu będzie działać blisko krawędzi kadru. Hybrydowy AF jest dostępny dla wideo, który automatycznie przełącza się między systemami wykrywania fazy i kontrastu, aby zapewnić płynną ostrość podczas fotografowania. Ponadto najnowsze obiektywy NIKKOR Z są zoptymalizowane pod kątem cichej pracy. 5-osiowa redukcja drgań z przesunięciem czujnika w korpusie kompensuje nawet 5-stopniowe drgania aparatu, niezależnie od używanego obiektywu typu Z. Ten system działa również z dostosowanymi obiektywami z mocowaniem F, gdy używany jest opcjonalny adapter FTZ, w którym używana jest stabilizacja 3-osiowa.

Ekran LCD

Duży ekran LCD o przekątnej 3,2 cala i 2,1 mln punktów zapewnia jasny, wyraźny i żywy obraz oraz fotografowanie w trybie podglądu na żywo. Ekran ma odchylaną konstrukcję, która umożliwia pracę zarówno pod dużym, jak i niskim kątem, a także jest ekranem dotykowym zapewniającym więcej intuicyjna obsługa, nawigacja i kontrola ustawień. Elektroniczny szukacz OLED o rozdzielczości 3,6 mln punktów zapewnia wygodny podgląd na poziomie oczu. Ma duże powiększenie 0,80x i wykorzystuje optykę NIKKOR, aby zagwarantować ostry, wyraźny obraz. Szukacz ma również powłokę fluorową ułatwiającą czyszczenie. Górny panel Z6 II jest skonfigurowany z matrycą OLED. Ten energooszczędny wyświetlacz zapewnia szybki dostęp do ważnych ustawień aparatu. Skonfigurowane z jednym gniazdem na kartę pamięci CFexpress Typ B / XQD i jednym gniazdem na kartę SD UHS-II, możliwe jest elastyczne przechowywanie plików z opcją powtarzalnych, przepełnionych lub oddzielnych metod przechowywania.

 

 

nikon z6 II

 

 

Obudowa Nikon Z6 II

Solidna obudowa ze stopu magnezu jest odporna na kurz i warunki atmosferyczne, co ułatwia pracę w trudnych warunkach klimatycznych i niesprzyjających warunkach. Ergonomiczny uchwyt i ogólna forma są ukształtowane tak, aby ułatwiać obsługę przez dłuższy czas i są dodatkowo podkreślone przez antypoślizgowy materiał i joystick zapewniający płynne ustawienia i wybór punktu ostrości. Wbudowana łączność SnapBridge umożliwia bezproblemowe przesyłanie obrazów o niskiej rozdzielczości, a także zdalne fotografowanie. BLE (Bluetooth Low Energy) i Wi-Fi umożliwiają komunikację między aparatem a urządzeniem inteligentnym, a dodatkowo urządzenie mobilne może zdalnie wyzwalać migawkę i wyświetlać obraz na żywo z kamery, aby umożliwić pracę na odległość. Ponadto SnapBridge może być również używany jako łatwiejsza metoda aktualizacji oprogramowania aparatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl