Lornetki Vortex Razor UHD

Firma Vortex zrobiła duży krok bliżej w kierunku wyższej klasy na rynku optyki, wprowadzając na rynek nową serię: Razor UHD. Ta nowa lornetka skutecznie łączy podstawowe specyfikacje HD ze zaktualizowaną konstrukcją, nastawioną na znaczną poprawę jakości optycznej.

raty 30x0% promocja Beafoto

Lornetka Vortex Razor UHD 10x42 Lornetka Vortex Razor UHD 10x42
Producent: Vortex Optics
dostępny
24 godziny
Cena: 5 690,00 zł 5 879,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Lornetka Vortex Razor UHD 12x50 Lornetka Vortex Razor UHD 12x50
Producent: Vortex Optics
dostępny
24 godziny
Cena: 5 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Lornetka Vortex Razor UHD 18x56 Lornetka Vortex Razor UHD 18x56
Producent: Vortex Optics
Niedostępny - zapytaj kiedy będzie
Cena: 6 600,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Lornetka Vortex Razor UHD 8x42 Lornetka Vortex Razor UHD 8x42
Producent: Vortex Optics
w magazynie dostawcy
1-2 dni robocze
Cena: 5 669,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Nowa, lepsza jakość lornetki Vortex Razor UHD

Na pierwszy rzut oka produkty z tej serii wydają się dość duże w porównaniu do wielu modeli dostępnych obecnie na dzisiejszym rynku. Jaki jest powód zwiększenia rozmiaru? Po prostu pryzmaty zastosowane w UHD to Abbe-Koenig, które są większe i inaczej ukształtowane niż pryzmaty Schmidta-Pechana w większości lornetek. Są dłuższe, co wymaga konstrukcji z dłuższą lufą, i powszechnie uznaje się, że zapewniają wyższą przepuszczalność światła – w tym przypadku lornetek Vortex Razor UHD 92% transmisji.

Pakiet UHD zawiera uprząż, która łączy się z nowo zaprojektowaną zewnętrzną, półsztywną obudową. Pod tym względem jest to lornetkowy odpowiednik obudowy teleskopu nasadzanego, który zapewnia ochronę i chroni okulary przed deszczem za pomocą dołączonej elastycznej nasadki do zakładania/zdejmowania. Etui ma również elastyczne kieszenie boczne i opcjonalną kieszeń na drobiazgi. Standardowa uprząż do lornetki do użytku bez futerału jest dostępna jest osobno,. Dodatkowym zabezpieczeniem jest bardziej regularna forma przegubowej osłony ochronnej, oraz przymocowane osłony obiektywów.

Profesjonalne wykonanie Vortex Razor UHD

Obudowa UHD to stop magnezu pokryty gładką gumową osłoną. Nie ma konturowania, poza bardzo płytkimi podpórkami na kciuki i estetycznym obszarem wąskiego żebrowania po wewnętrznej stronie lufy w kierunku obiektywów. Długość lornetek Vortex Razor UHD zapewnia więcej niż wystarczającą powierzchnię do chwytu i uzyskania wygodnej i wyważonej pozycji trzymania, ułatwionej przez godną pochwały konstrukcję. Pokryty frezowaną, antypoślizgową gumą, obraca się bardzo płynnie, wykonując około 2,75 obrotów w lewo od 1,37 m do nieskończoności.

Wracając do tego najważniejszego - pole widzenia wynosi 128 m na 1000 m w nowej lornetce Vortex Razor UHD 8x42 czyniąc je znacznie szerszym niż odpowiadający model HD. Jest cudownie ostry, a aberracja chromatyczna jest ograniczona do minimum. Ten nowy model stoi na wyższym poziomie niż Razor HD -  na pewno warto go sprawdzić!