Sony A1

Flagowy w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu, Sony A1 to jedyny aparat bezlusterkowy zaprojektowany do każdego rodzaju fotografii. Zbudowany bez kompromisów, ten pełnoklatkowy bezlusterkowiec oferuje wysoką rozdzielczość do robienia zdjęć, imponujące nagrywanie wideo 8K, szybkość i czułość oraz łączność dla najbardziej wymagających profesjonalnych przepływów pracy.

Filtry
Kategorie
Producent
Wielkość matrycy
Rozdzielczość matrycy
Typ karty pamięci
Cena
  • od
    do

raty 30x0% promocja Beafoto

Aparat bezlusterkowy Sony Alpha 1 body Aparat bezlusterkowy Sony Alpha 1 body
Producent: Sony
Wkrótce w sprzedaży
Cena: 32 999,00 zł
zobacz więcej

Zasadniczo Sony Alpha 1, czyli a1, wyróżnia się nowo zaprojektowanym pełnoklatkowym przetwornikiem CMOS Exmor RS BSI 50,1 MP oraz procesorem BIONZ XR. Połączenie wydajnej konstrukcji matrycy ze zoptymalizowanym przetwarzaniem oznacza, że a1 może rejestrować zdjęcia seryjne z szybkością 30 kl./s przy pełnej rozdzielczości, 8K 30p i 4K 120p 10-bitowych, a jednocześnie oferuje wszechstronną czułość do ISO 102400 przy fotografowaniu w słabym świetle. Konstrukcja czujnika obejmuje również 759-punktowy system Fast Hybrid AF, który oferuje zaawansowane śledzenie obiektu i AF w czasie rzeczywistym dla ludzi i zwierząt, nawet z dedykowanym trybem ptaka.

 

Sony A1 procesor

 

Wyjątkowa jakość wideo Sony A1

Pomimo konotacji związanych z czujnikiem o wysokiej rozdzielczości, Sony A1 jest silnym rywalem na arenie wideo, oferując rozdzielczości nagrywania 8K i 4K wraz z odczytem pełnych pikseli, wewnętrzne 10-bitowe próbkowanie 4: 2: 2 i 16-bitowe wyjście surowe. przez pełnowymiarowe złącze HDMI. Brak limitu nagrywania pozwala na dłuższe ujęcia i, pasując do profesjonalnych kamer filmowych, a1 zawiera obsługę S-Cinetone dla płynnego renderowania odcieni skóry wraz z dobrze kontrolowanymi rozświetleniami i delikatnymi kolorami.

Fizycznie, A1 ma znajomy kształt, ale wewnętrznie czerpie najlepsze technologie z serii Alpha z kilkoma znaczącymi ulepszeniami, w tym OLED EVF o rozdzielczości 9,44 miliona punktów, który zachwala częstotliwość odświeżania 240 kl./s, co zapewnia płynne renderowanie ruchu i znacznie zmniejsza zaciemnienie podczas fotografowania. bez przerwy. Konstrukcja migawki aparatu została również zmieniona i oferuje teraz pełnoklatkową synchronizację błysku do 1/400 s, a synchronizacja błysku do 1/200 s jest obsługiwana nawet podczas pracy z cichą elektroniczną migawką. Z tyłu aparatu znajduje się odchylany ekran dotykowy LCD o przekątnej 3,0 cala, a łączność Bluetooth i Wi-Fi z obsługą 2x2 MIMO zapewniają bezprzewodowe zdalne sterowanie i możliwość przesyłania plików. Ponadto aparat Sony A1 zawiera dwa gniazda na karty pamięci, z których oba obsługują praca z kartami pamięci CFexpress typu A lub SD UHS-II w celu elastycznego i szybkiego przechowywania plików.

 

Sony A1 

Matryca CMOS Exmor RS BSI 0,1 MP - Sony A1


Nowo opracowany pełnoklatkowy przetwornik obrazu Exmor RS o rozdzielczości 50,1 megapiksela ma konstrukcję stosowaną w technologii BSI z wbudowaną pamięcią, która zachowuje wysoką klarowność obrazu, rozszerzalną czułość do ISO 102400 oraz 15-stopniowy zakres dynamiczny, jednocześnie umożliwiając szybkie fotografowanie i fazę 30 kl./s -detection AF. Czujnik umożliwia również nagrywanie bezstratnych skompresowanych plików RAW w celu elastycznej edycji podczas postprodukcji przy zachowaniu stosunkowo niewielkiego rozmiaru pliku. Co więcej, rozdzielczość 50,1 MP nie tylko jest korzystna dla fotografów, ale także zapewnia pełnoklatkowe nadpróbkowanie 8,6K dla nagrywania wideo 8K.

 

Aparat Sony A1

 

Nagrywanie z prędkością do 30 kl./s i zaktualizowana migawka

Wydajna konstrukcja i przetwarzanie czujnika umożliwia szybkie fotografowanie z prędkością do 30 kl./s przy pełnej rozdzielczości 50,1 MP, z pełnymi funkcjami AF i AE, podczas pracy z elektroniczną migawką. Podczas pracy z mechaniczną migawką, prędkości są nadal utrzymywane na wysokim poziomie 10 fps. Ponadto duża pamięć buforowa umożliwia nagranie do 155 skompresowanych klatek raw lub 165 plików JPEG w jednej serii przy 30 fps. Odpowiedni do szybkich zdjęć seryjnych jest brak zaciemnienia wizjera, który wykorzystuje częstotliwość odświeżania 240 kl./s, aby zapewnić płynne oglądanie na poziomie oczu. Zaktualizowana elektroniczna migawka aparatu Sony A1 zapewnia cichą, wolną od wibracji wydajność, a także obsługuje fotografowanie z funkcją przeciwdziałania migotaniu przy oświetleniu świetlówkami, diodami LED lub innymi rodzajami sztucznego światła podatnego na migotanie, nawet podczas fotografowania z prędkością 30 kl./s przy 120 kl./s AF. Dzięki szybszym czasom odczytu, synchronizacja błysku migawki elektronicznej jest możliwa do 1/200 sek. Jeszcze szybsze czasy synchronizacji z lampą błyskową są dostępne również w przypadku korzystania ze zaktualizowanej mechanicznej migawki, która może synchronizować się z prędkością 1/400 sekundy w trybie pełnoklatkowym lub 1/500 sekundy w przypadku kadru APS-C.

 

Nagrywanie wideo 8K 30p i 4K 120p w 10-bitach - Sony A1

Wykorzystując matrycę o wysokiej rozdzielczości i możliwości szybkiego przetwarzania, możliwe jest nagrywanie wideo UHD 8K 30p XAVC HS 10-bit 4: 2: 0 przy użyciu pełnej szerokości czujnika, oferując 8,6K dla imponującej ostrości i realizmu. Aby ułatwić obsługę tego trybu nagrywania w wysokiej rozdzielczości, można jednocześnie szybciej nagrywać pliki proxy o niskiej przepływności i rozdzielczości HD w celu odtwarzania. Ponadto wideo 8K przy 400 Mb / s można zapisać na karcie SD UHS-II klasy V90 lub 200 Mb / s na karcie V60, a 8K można przesłać przez HDMI w 8-bitowym formacie 4: 2: 0 . Możliwe jest nagrywanie do UHD 4K z szybkością klatek do 120p; przy nagrywaniu do 60p a1 oferuje pełny odczyt pikseli, a przy 120p wykorzystuje 10% crop.

Możliwe jest również nagrywanie w trybie Oversampled 4K za pośrednictwem obszaru przechwytywania 5,8K z uprawą Super 35. Wewnętrzne 10-bitowe próbkowanie 4: 2: 2 jest również możliwe we wszystkich trybach nagrywania, a jeśli nagrywasz zewnętrznie przez pełnowymiarowy port HDMI A, 16-bitowe wyjście surowe jest również możliwe z przechwytywania 4.3K dla jeszcze lepszej reprodukcji tonalnej i elastyczność postprodukcji. Sony A1 wykorzystuje parę kodeków dopasowanych do różnych przepływów pracy: XAVC HS, który wykorzystuje kodowanie HEVC / H.265, aby zachować więcej szczegółów przy mniejszych przepływnościach, oraz XAVC SI, który jest kodekiem wewnątrzramkowym zapewniającym stałą wydajność i jakość przy przepływnościach do 600 Mb / s.

Nagrywania nawet do 240 klatek na sekundę w Sony A1

Nagrywanie z dużą szybkością 120 kl./s umożliwia także nagrywanie filmów w zwolnionym tempie 4x i 5x z prędkością odtwarzania ustawioną na 30p lub 24p. Po przejściu do rozdzielczości Full HD w Sony A1, efektywna liczba klatek na sekundę wzrasta aż do 240p . Brak limitu czasu nagrywania pozwala na nieograniczoną długość klipów, a fizyczna konstrukcja kamery ma ulepszoną strukturę rozpraszającą ciepło, aby promować dłuższy możliwy czas nagrywania; dłużej niż 30 minut dla filmów 8K 30p lub 4K 60p albo nagrań wykonanych w 10-bitowym 4: 2: 0. S-Cinetone może służyć do zapewniania wyraźnych kolorów i zdrowo wyglądającego renderowania odcieni skóry, które pasują do kamer FX9 i FX6 i są oparte na technologii profesjonalnych kamer Cinema Line, takich jak VENICE. Ten profil kolorów zapewnia naturalne odcienie pośrednie, delikatne kolory i szczególnie dobrze kontrolowane światła.

 

Sony A1

Szybki hybrydowy system AF - Sony A1

Obejmujący 92% obszaru obrazu, system Fast Hybrid AF obejmuje 759 punktów wykrywania fazy wraz z 425 obszarami wykrywania kontrastu w celu szybkiego i precyzyjnego ustawiania ostrości w różnych warunkach oświetleniowych z czułością do -6 EV. Ten system ogniskowania jest dostępny do użytku we wszystkich trybach nagrywania, przynosząc korzyści zarówno w zastosowaniach wideo, jak i fotograficznych. Szybki odczyt czujnika i ulepszone przetwarzanie umożliwia również wykonanie do 120 obliczeń AF i AE na sekundę, co zapewnia szybsze, bardziej czułe śledzenie i dokładne wyniki. Szybkie blokowanie obiektów dzięki śledzeniu w czasie rzeczywistym do śledzenia poruszających się obiektów w oparciu o sztuczną inteligencję lub śledzeniu dotykiem w celu ręcznego wyboru obiektu. Eye AF w czasie rzeczywistym, odpowiedni zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, zapewnia również krytyczną ostrość podczas wykonywania portretów.
Dedykowany tryb ptaka z funkcją Eye AF w czasie rzeczywistym pozwala wybrać ptaka do śledzenia, a aparat automatycznie wykryje oko ptaka i śledzi je, niezależnie od tego, czy ptak jest w locie, czy nieruchomy. Ten tryb działa nawet wtedy, gdy siedzący ptak wzniesie się do lotu. Pomagając w precyzyjnym dostrojeniu działania systemu ogniskowania, siedmiostopniowa prędkość przejścia AF i pięciostopniowe sterowanie czułością przesunięcia obiektu AF pozwala precyzyjnie określić, jak szybko ostrość przesuwa się z punktu do punktu i jak płynnie zachodzą zmiany ostrości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony