Kamery DJI Zenmuse XT2

Drony zdążyły już zrewolucjonizować możliwości w zakresie inspekcji i nadzoru w wielu różnych branżach, od budownictwa, aż po bezpieczeństwo publiczne.  Teraz idąc za oczekiwaniami klientów DJI wypuścił nowe kamery termowizyne Zenmuse XT2. Każdego roku technologia ich produkcji staje się coraz bardziej zaawansowana, a na rynku pojawiają się wciąż nowe i lepsze modele. Zapewne w niedalekiej przyszłości drony znajdą zastosowanie w większości branż. Z tego powodu będą one musiały stosować takie narzędzia, aby móc zachować konkurencyjność.

Filtry
Producent
Cena
  • od
    do
Kamera DJI Zenmuse H20 + DJI Care Enterprise Basic Kamera DJI Zenmuse H20 + DJI Care Enterprise Basic
Producent: DJI
Zapytaj o dostępność
Zadzwoń 504-082-524
Cena: 20 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera DJI Zenmuse H20T + DJI Care Enterprise Basic Kamera DJI Zenmuse H20T + DJI Care Enterprise Basic
Producent: DJI
Zapytaj o dostępność
Zadzwoń 504-082-524
Cena: 55 999,00 zł
szt.
zobacz więcej

Chociaż różne typy dronów dostosowane są do ich specyficznego przeznaczenia, dołączony do nich rodzaj kamery ma istotny wpływ na ich możliwości. W celu dostarczenia prawidłowych danych obrazowych kamery stosowane przy dronach wymagają stabilizacji. Muszą one być również solidne i odporne na żywioły.

 

Kamera termowizyjna DJI Zenmuse XT2

 

Kamera termowizyjna Zenmuse XT2 - technologia idąca z duchem czasu

W wyniku połączenia sił producentów DJI i FLIR powstała nowa kamera Zenmuse XT2, która oprócz trybu termowizyjnego oferuje również możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów. Zawiera czujnik termiczny FLIR Tau 2 z kamerą wizyjną 4K. Wykorzystuje wiodącą technologię stabilizacji DJI, która zapewnia większą dokładność uzyskanego obrazu. XT2 jest również wyposażona w system sztucznej inteligencji, oparty na zestawie procesorów i algorytmów widzenia komputerowego. Technologia ta daje wgląd w dane obrazowe w czasie rzeczywistym, co pomaga natychmiastowo określać priorytety pracy, zwiększając tym samym jej efektywność.


Wszechstronność i łatwa obsługa - Zenmuse XT2

Model ten można podłączyć do dronów z serii DJI Matrice 300 RTK, Matrice 200 lub Matrice 600. Jest bardzo szybki i łatwy w instalacji, podłączenie go wymaga jedynie szybkiego skrętu nadgarstka. Aplikacja DJI Pilot umożliwia bezpośredni podgląd i kontrolę czujnika termicznego. Po zamontowaniu kamery na dronie serii M200 można używać jej w warunkach słabego oświetlenia, nie martwiąc się o silny wiatr lub lekki deszcz.

 

 Kamera termowizyjna DJI Zenmuse XT2

 

Kontrola temperatury - Kamery Zenmuse XT2

Funkcja sprawdzania temperatury umożliwia wybór obszaru do pomiaru w czasie rzeczywistym. Za pomocą aplikacji DJI Pilot można uzyskać natychmiastowy podgląd parametrów cieplnych dowolnego obiektu lub obszaru na ekranie. Funkcja kontroli temperatury powiadamia użytkownika, gdy temperatura obiektu przekracza wstępnie ustawione wartości. Tę opcję można wykorzystać np. do zlokalizowania uszkodzeń paneli słonecznych. Automatycznie blokuje się na najgorętszym obiekcie w widoku, natychmiastowo wykrywając problemy i zapobiegając ich narastaniu. Z kolei izotermy koncentrują się na wskazanym przez użytkownika określonym paśmie temperatur. Pomaga to określić priorytety misji i zignorować nieistotne aspekty.

 

Zaawansowane opcje widoku - DJI Zenmuse XT2

Zenmuse XT2 oferuje użytkownikowi możliwość dostosowania sposobów wyświetlania informacji do jego indywidualnych potrzeb i preferencji. Palety barw służą do dopasowywania kolorów stosowanych w obrazowaniu termicznym, co ułatwia interpretację danych, zaś opcje Picture in Picture pozwalają na przeglądanie kanałów równolegle oraz nakładanie ich. Połączenie dwóch kamer w DJI Zenmuse XT2 umożliwia również nakładanie obrazu termicznego na obraz wizyjny w czasie rzeczywistym dzięki zastosowaniu funkcji FLIR MSX

 

Kamera termowizyjna DJI Zenmuse XT2

 

Walka z ogniem

Gaszenie pożarów to niebezpieczne zajęcie. W niebezpiecznych sytuacjach strażacy polegają na technologii kamer termowizyjnych w celu uzyskania jak najbardziej szczegółowych informacji przed interwencją. Zenmuse XT2 to doskonałe narzędzie, które pomaga im określić gorące punkty na terenie budynku, a nawet stwierdzić, czy dany pojemnik jest pełny, oraz zidentyfikować zawartą w nim substancję. Funkcja FLIR MSX jest w tym szczególnie pomocna, ponieważ umożliwia nakładanie danych wizualnych i termicznych, zaś izoterma dostarcza najbardziej szczegółowych informacji. To wszystko czyni misje ratunkowe znacznie bezpieczniejszymi, zapobiegając wypadkom. Pomaga również zaoszczędzić cenny w krytycznych sytuacjach czas. Czujnik radiometryczny XT2 uatwia strażakom kontynuowanie działań nawet przy złej pogodzie lub przy słabym oświetleniu.

 

Bezpieczeństwo publiczne - kamera Zenmuse XT2

Nie tylko strażacy mogą korzystać z kamery termowizyjnej Zenmuse XT2. Bezpieczeństwo publiczne to kolejny obszar, w którym ta kamera może znaleźć zastosowanie ze względu na możliwość wykrywania przedmiotów i ludzi niezależnie od pory dnia lub nocy. Tryb noktowizyjny Zenmuse XT2 może służyć policji przy utrzymywaniu bezpieczeństwa publicznego. Korzystając z drona wyposażonego w XT2 policja może badać niebezpieczne obszary bez narażania się na ryzyko.

 

Akcje poszukiwawcze - kamera termowizyjna Zenmuse XT2

Misje poszukiwawczo-ratownicze często odbywają się na nieznanym terenie, jakim są na przykład gęste lasy. Podczas, gdy możliwości zwykłych kamer mogą okazać się niewystarczające, kamera termowizyjna Zenmuse XT2 idealnie nadaje się do przeszukiwania trudnych miejsc, jak na przykład pokłady listowia, w celu wykrywania zaginionych osób bez zbędnego marnowania cennego czasu.

 

Kontrola energii

Utrata energii naraża firmy na znaczne koszty spowodowane wyciekami i usterkami systemów energetycznych. Zaawansowane możliwości radiometryczne kamery termowizyjnej Zenmuse XT2 są w stanie wykryć usterki paneli słonecznych, rurociągów naftowych, zbiorników i kominów. Dzięki aplikacji DJI Pilot użytkownicy są w stanie utrzymywać kontrolę nad działaniem sprzętu, a także w porę bezpiecznie wykryć problemy zapobiegając ich narastaniu. Pozwala to na przeprowadzanie regularnej konserwacji, co z kolei zapewnia bezpieczne i wydajne działanie sprzętu.