Celownik noktowizyjny Pard NV-008P V3 - test i opinia 0
Celownik noktowizyjny Pard NV-008P V3 - test i opinia

Test Pard NV-008 - dlaczego ten noktowizor jest tak popularny? 

 

Pard jest stosunkowo nowym graczem na rynku, ale już zdążył wywrzeć dobre wrażenie na myśliwych. Najlepsze produkty takie jak Pard NV 008 są systematycznie ulepszane tak aby sprostać wymaganiom zapotrzebowania rynku.  Model ten jest konsekwentnie porównywany z celownikami noktowizyjnymi firm ATN oraz Pulsar. Co jest w nim takiego wspaniałego, że z powodzeniem konkuruje ze znacznie droższymi modelami innych znanych marek? Nasz test Pard NV-008 ma na celu przybliżyć główne cechy tego noktowizora, a także przetoczy pewne spostrzeżenia poparte doświadczeniem i opinią wielu naszych klientów.

 

Celownik noktowizyjny Pard NV-008 test


Dla kogo najlepiej nadaje się Pard NV-008P V3?

Pard NV-008 to doskonały celownik noktowizyjny dla zarówno początkujących, jak i zawodowców. Można nim polować na każdą zwierzynę od sarny po gryzonie. Dzięki cenie poniżej 4 tysięcy, jest on również niedrogi w porównaniu do innych celowników noktowizyjnych. Jeśli chcesz mieć zaawansowane funkcje takie jak wiele siatek, system One Shot Zero, robienie zdjęć i wideo w wysokiej rozdzielczości oraz tryby dwukolorowe, to Pard dotrzymuje kroku trendowi cyfrowemu.

 

Główne powody dla którego myśliwi wybierają celownik Pard NV-008

Jest to najtańszy noktowizor, o którym możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że obraz jest rewelacyjny! Dowód? Nowy ekran OLED Sony o rozdzielczości 1024x768, nagrywanie filmów w rozdzielczości 1920 × 1080 30 fps oraz wykonywanie zdjęć 2592 × 1944 5Mpix. To są bardzo przyzwoite parametry, jak na celownik noktowizyjny w tej półce cenowej.

Ktoś pewnie zada sobie pytanie (i słusznie), dlaczego więc niektóre noktowizory kosztują 6 tysięcy i więcej. Celownik Pard NV-008 posiada zakres obserwacji do 200 metrów. Jednych może to ograniczać, dla drugich zapewne nie ma znaczenia, gdyż rzadko kiedy strzelamy powyżej 200 metrów. Wybór między Pardem a np. Pulsar Digex N455, jest podobny do wyboru między Audi, a Ferrari. W Pulsar Digex mamy sensor CMOS o rozdzielczości 1280x720, wyświetlacz AMOLED i zakres obserwacji do 500 metrów.  W specyfikacji wygląda to bardzo dobrze, ale w praktyce ważniejszy jest kierowca, a nie to czym jeździ.

Wytrzymałość, waga

Istotnym atutem jest jego trwałość, może bez problemu wytrzymać odrzut do 5000 J. czyli np. 0,308. Celownik noktowizyjny ma również stopień ochrony IPX7, dzięki czemu jest w pełni wodoodporny i chroniony do 1 m przez 30 minut po zanurzeniu. Pard NV-008 jest prawdopodobnie jednym z najbardziej kompaktowych i najlżejszych celowników noktowizyjnych na rynku. Posiada długość 162 mm i wagę (bez akumulatora) tylko 435 g. Dla porównania Pulsar Digex N455 waży 950 gram i ma długość tradycyjnej lunety celowniczej. Czyli nasze Audi nie dość, że jest bardziej kompaktowe, to jeszcze mniej pali ;) .


Łatwość w montażu i zasilanie noktowizora

 

W zestawie masz zintegrowany montaż Picatinny, oraz z boku urządzenia dodatkową szynę (też Picantiny) na dalmierz laserowy lub dodatkowy iluminator IR. Celownik noktowizyjny zapewnia doskonałe wykrywanie podczas nocnych polowań, a jako że jest cyfrowy, nadaje się do strzelania z niego przy świetle dziennym. Warto zauważyć, że nowy Pard NV-008 przeszedł gruntowne ulepszenia od 2019 roku, więc nowsze modele będą się nieco różnić od wcześniej wydanych wersji, stąd nowe powiększenie 6,5-13x. Zasilać celownik najlepiej jest akumulatorem 18650, który można ładować i zapewnia 6-8 godzin pracy. W porównaniu z nasadką noktowizyjną Pard NV-007, nie musimy martwić się, że źle zamontowaliśmy urządzenie.

 

Parametry techniczne

 

Pard nie podaje rozdzielczości czujnika, który jest używany w NV 008. Widać jednak, że jest to wysokiej rozdzielczości czujnik koloru, który pozwala na pracę zarówno w trybie dziennym, jak i nocnym trybie. Przy słabym oświetleniu bez problemu przejdziesz do trybu nocnego, który jest czarno-białym wyświetlaczem. Obrazowanie jest nieco bardziej ziarniste przy maksymalnym powiększeniu, ale przy niewielkich odległościach potrzebnych w promieniu 150 metrów będzie to więcej niż wystarczające. Siatka celownicza jest podświetlana i cienka, co zapewnia dobrą widoczność i dokładne punkty uderzenia. Bez podczerwieni w świetle półksiężyca można widzieć na stałe 100-150 metrów. Dzięki wbudowanemu oświetlaczowi podczerwieni 850 nm można rozciągnąć te odległości do efektywnych 200 metrów. Gdybyś chciał wyposażyć swój własny, mocniejszy iluminator, prawdopodobnie mógłbyś osiągnąć odległość 250 metrów.

Zakres cyfrowy umożliwia również łączność WiFi w celu przesyłania materiału filmowego do urządzenia. Pard NV-008P V3 może robić zdjęcia o bardzo wysokiej rozdzielczości 2592x1944 i filmy 1920×1080 FHD 2Mpix do 30 kl/s. Pard nie tylko nadaje się do przesyłania materiału filmowego, ale także zapewnia istotne korzyści, takie jak aktualizacje oprogramowania sprzętowego i dostęp do dodatkowych funkcji cyfrowych.

 

Celownik noktowizyjny Pard NV-008

Podsumowanie

Ci, którzy już kupili Pard NV-008, już są zachwyceni końcowym rezultatem i jego wydajnością. Jak na mniej prestiżową markę, Pard Technology przerósł przyzwoitą konkurencję takich jak ATN czy Yukon. Przyciągnął on wiele uwagi i zasługuje na miano najlepszego celownika w stosunku cena do jakości. Nie mam wątpliwości, że jest to bardzo wydajny celownik za te pieniądze i jest idealny do standardowych odległości polowań nocnych.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl