Fujifilm przedstawia nowy obiektyw XF18mm F1.4 R LM WR 0
Fujifilm przedstawia nowy obiektyw FUJINON XF18mmF1.4 R LM WR

 

 Nowy obiektyw od Fujifilm, czyli XF 18mm f1.4 R LM WR

Mierzący 7,56 cm długości i ważący zaledwie 370 g, model XF 18mm F1.4 charakteryzuje się średnicą gwintu na filtr 62 mm i minimalną odległością ostrzenia wynoszącą 20 cm. Cechy te sprawiają, że obiektyw ten idealnie nadaje się do większości zastosowań fotograficznych - od fotografii krajobrazowej i pejzaży miejskich, po portrety i fotografię ślubną. Wyjątkową elastyczność i wysoką wydajność w słabych warunkach oświetleniowych zapewnia duży otwór przysłony o liczbie F1.4, który dodatkowo umożliwia uzyskanie pięknego efektu bokeh w nieostrych obszarach zdjęcia. Zgodnie z filozofią firmy, obiektywy Fuji X są wyjątkowo lekkie i kompaktowe oraz jednocześnie zapewniają uzyskanie najwyższej jakości zdjęć, model XF 18mm F1.4 oferuje niesamowicie wysoką wydajność optyki, pozostając przy tym lekkim i poręcznym. W porównaniu z innymi obiektywami o podobnym kącie widzenia i światłosile, różnice na korzyść XF18mmF1.4 sprawią, że dla profesjonalnych fotografów stanie się on na lata najbardziej oczywistym wyborem. Zobacz również blog, w którym przedstawiliśmy najlepsze obiektywy Fujifilm w 2021 roku.

 

 

XF 18 f1.4 R LM WR

 Wyjątkowa wydajność optyki, nawet przy przysłonie F1.4


Układ optyczny W XF 18mm F1.4 zbudowany jest z 15 elementów optycznych w 9 grupach, z zastosowaniem trzech soczewek asferycznych i jednej soczewki ED dla zminimalizowania efektów komy i aberracji chromatycznej. Oznacza to, że nawet najmniejsze detale na zdjęciu zostaną zarejestrowane z najwyższym poziomem szczegółowości i ostrościSześcioelementowa grupa soczewek odpowiadająca za ustawianie ostrości przesuwa się synchronicznie, co redukuje wahania aberracji, które mogą powstawać podczas tej czynności, zapewniając tym samym niezmienną ostrość w każdym położeniu punktu ostrzenia. Model Fujifilm XF 18mm F1.4 cechuje ogniskowa o długości 27 mm (ekwiwalent dla formatu 35 mm), która umożliwia ustawianie ostrości na obiektach znajdujących się w odległości już 11 cm od przedniej soczewki obiektywu. Przekłada się to na niezwykle szeroki wachlarz zastosowań dla tego obiektywu, od fotografowania życia codziennego, po rozległe kadry krajobrazowe.

 

 

XF 18 f1.4 R LM WR

 

 


Szybki, precyzyjny i niemal bezgłośny autofokus


W obiektywie Fujifilm XF 18mm F1.4 zastosowany został wewnętrzny układ autofokusa (AF), napędzany wydajnym silnikiem liniowym, który zapewnia szybką, precyzyjną i niemal bezgłośną pracę układu AF. W całym zakresie ostrości, od minimalnej odległości ostrzenia (ang.: minimum object distance, MOD) 20 cm, po nieskończoność, grupa soczewek odpowiedzialnych za ostrość przesuwa się na dystansie jedynie 2,5 mm. Oznacza to, że obiektyw ten ustawia ostrość naprawdę błyskawicznie, bo w zaledwie 0,04 sekundy*1. W sytuacji, gdy soczewki muszą przebyć cały zakres możliwych odległości ostrzenia, tj. od punktu MOD do nieskończoności, ustawienie ostrości zajmuje obiektywowi tylko 0,25 sekundy. W celu zapewnienia możliwie dokładnej kontroli podczas ręcznego ustawiania ostrości, elementy konstrukcyjne pierścienia ostrości zostały zaprojektowane tak, by reagowały z najwyższą precyzją, szczególnie przy minimalnych ruchach pierścienia.

 

 

XF 18 f1.4 R LM WR

 Kompaktowy, lekki i odporny na warunki atmosferyczne


Obiektyw XF 18mm F1.4 ma gwint na filtr o średnicy 62 mm, mierzy 7,56 cm długości i waży zaledwie 370 g. Sprawia to, że jest niezwykle lekki i łatwy do przenoszenia. Mimo tego, że tubus obiektywu został wykonany z metalu, zaprojektowano go specjalnie tak, by ważył jak najmniej, bez uszczerbku dla jego ogólnej wytrzymałości. Tubus obiektywu posiada uszczelnienia w ośmiu miejscach, dzięki czemu jest odporny na kurz i wilgoć oraz może pracować w niskich temperaturach, do -10°C. Pierścień przysłony obiektywu XF18mmF1.4 można ustawić i zablokować w pozycji A (Auto), co zapobiega przypadkowym poruszeniom pierścienia.Akcesoria opcjonalne


Osłona LH-XF 18 dla obiektywu XF 18mm F1.4 R LM WR – prostokątna osłona z aluminium dedykowana dla obiektywu XF18mmF1.4 R LM WR pozwala zapobiec niepożądanym efektom flary i zjawy, które mogą pojawić się, gdy promienie światła padają bezpośrednio na przednią soczewkę obiektywu.

Cena i dostępność

Na obiektyw będziemy musieli poczekać do późnego maja, a nawet czerwca. Niestety aktualna sytuacja pandemii nie ułatwia uzupełniania magazynów tak sprawnie jakbyśmy tego chcieli. Sam obiektyw Fujifilm XF 18mm F1.4 R LM WR kosztuje 4699 zł, ale w naszym sklepie można poprosić o cenę indywidualną.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl