Nikon Zdobywcą nagród iF Design Award 2021 ! 0
Nikon Zdobywcą nagród iF Design Award 2021 !

Nikon Zdobywcą nagród iF Design Award 2021 !

W tym roku Nikon nie może narzekać na brak nagród i choć zasłużenie zdobył wszystkie te nagrody to brakuje tutaj topowych obiektywów Z 14-24 czy Z 70-200 . Łącznie w tym roku Nikon zdobył trzy nagrody TIPA, następnie Red Dot Award 2021, a tym razem nagroda została przyznana przez organizację International Forum Design z Hanoweru w Niemczech od 1953 - iF Design Award 2021.  Ale wygląda na to, że dwa niemieckie stowarzyszenia projektowe są zgodne ze sobą nagradzając te same produkty - zgodziły się na trzy, a właściwie cztery produkty :-) Cóż, tak poważnie - zarówno Red Dot, jak i iF Design Award zgodziły się co do kilku produktów Nikona, w tym Nikona D6, Z6II, Z7II i innowacyjnego mikroskopu. Trzeba przyznać, że produkty te są naprawdę designerskie - a wiemy, że nie tylko z tego punktu widzenia wyglądu, ale też i użyteczności. To po prostu potwierdzenie jakości z kilku stron.

 iF Design Award 2021 Nikon D6

 

Flagowy model Nikon D6 z nagrodą

Profesjonalne flagowe Nikony D3, D4, D5 i D6 zawsze były pięknie zaprojektowanymi aparatami, których estetyka została również doskonale połączona z funkcjonalnością, a tym samym ergonomią. Nic więc dziwnego, że Red Dot i iF Design przyznały nagrodę na najnowszy model profesjonalnej lustrzanki cyfrowej - Nikon D6. Jak każdy flagowy aparat firmy Nikon, który pojawił się wcześniej, model D6 jest przełomem . Wyposażony w najpotężniejszy jak dotąd system AF firmy Nikon, umożliwiający uchwycenie każdego bicia serca, kluczowego momentu. Aparat Nikon D6 to bezkompromisowa lustrzanka cyfrowa, która sprosta każdemu profesjonalnemu zapotrzebowaniu w każdym środowisku. A ponieważ w terenie liczy się każda sekunda, aparat D6 jest wyposażony w nowe, oszczędzające czas usprawnienia przepływu pracy i zaawansowane opcje dostosowywania. Chwile, które nas definiują, które pokazują, do czego jesteśmy zdolni, te, które żyją, czekają na uchwycenie lustrzanką cyfrową Nikon D6.

 

Bezlustrekowce Nikon Z6 II i Z7 II nie tylko praktyczne

 

Nowe odsłony bestsellerowych aparatów Nikon Z6 i Z7 wprowadziły dużo zamieszania na rynku. Profesjonaliści docenią między innymi jeden kluczowy dodatek. Gdy otworzą drzwiczki karty pamięci znajdą nie tylko gniazdo kart XQD / CFexpress, ale teraz też drugie gniazdo SD UHS-II. Jeśli więc potrzebujesz natychmiastowych kopii zapasowych swoich ujęć i filmów, druga generacja ci to umożliwi. Inne zmiany są wewnątrz: w każdym aparacie jest teraz podwójny procesor Expeed 6, dwa procesory pozwoliły firmie Nikon zwiększyć możliwości wykonywania zdjęć seryjnych. 24,5-megapikselowy Z6 II może osiągnąć 14 klatek na sekundę, podczas gdy 45,7-megapikselowy Z7 II osiąga teraz maksymalną prędkość 10 klatek na sekundę.

Nagrywanie wideo 4K przy 60 klatkach na sekundę zostało dodane zarówno do Z6 II, jak i Z7 II, ale w Z7 II uzyskasz crop 1,08x podczas nagrywania 4K60. Jeśli chodzi o ulepszenia autofokusa, teraz autofokus firmy Nikon z wykrywaniem twarzy i oczu (wraz z AF z wykrywaniem zwierząt) może być teraz używany w trybie szerokiego pola AF.  Nowe aparaty lepiej ustawiają ostrość w warunkach słabego oświetlenia, a nowo wprowadzony pionowy grip Nikon MB-N11 zapewnia zwiększenie użyteczności.

 

Bezlustrekowce Nikon Z6 II i Z7 II

Innowacyjny mikroskop Nikon Eclipse Ei - idealny dla celów edukacyjnych

I wreszcie trzeci, a właściwie czwarty produkt, co do którego zgodziły się oba stowarzyszenia, nie należy do kategorii fotograficznej, ale jest to również optyka Nikona – mikroskop dydaktyczny Nikon Eclipse Ei. Niestety ten produkt, mimo że jest on w sprzedaży w Chinach, to nie będzie dostępny w Polsce.

 

Nikon mikroskop

Ciekawość - autentyczna chęć poznania świata i odkrywania jego tajemnic - jest punktem wyjścia nauki i technologii. Mikroskop edukacyjny Eclipse Ei oferuje unikalne rozwiązania cyfrowe i projektowe, aby zapewnić płynny postęp Twoich kursów. Korzystając z Eclipse Ei, aby pobudzić ciekawość uczniów i utrzymać ich entuzjazm do nauki, możesz uwolnić ich potencjał i otworzyć im oczy na otaczający ich świat. Uczniowie mogą nauczyć się obsługi Eclipse Ei, korzystając z podręcznika online, który jest przyjazny dla smartfonów. Dostępne są również aparaty cyfrowe, które umożliwiają dzielenie się odkryciami i doświadczeniami za pomocą obrazów, aby pobudzić ciekawość intelektualną uczniów. Eclipse Ei ma kompaktową, lekką obudowę, a także solidną konstrukcję. Jest łatwy w przenoszeniu i przechowywaniu, co zmniejsza stres związany z ustawieniem i przechowywaniem.

Układ optyczny o wysokiej rozdzielczości i dużym polu widzenia

Dedykowany obiektyw serii CFI BE2 Plan Achromat i okular 10X zapewniają duże pole widzenia wynoszące 20 *, co umożliwia uczniom szybsze znajdowanie obiektu docelowego lub struktury. Obiektywy z korekcją do nieskończoności z doskonałą płaskością obrazu i korekcją aberracji chromatycznej zapewniają obrazy o wysokim kontraście, które dokładnie oddają kolor i kształt próbek. * 120% lub więcej niż w poprzednich modelach. System oświetlenia jest wyposażony w soczewkę typu fly-eye, która zapewnia jednolitą jasność w całym polu widzenia. Jako źródło światła wykorzystywane są diody LED o niskiej emisji ciepła i długiej żywotności. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl