Nikon nagrodony w konkursie RED DOT AWARD w 2021! 0
Nikon nagrodony w konkursie RED DOT AWARD w 2021!

Nikon nagrodony w konkursie RED DOT AWARD w 2021!

Firma Nikon z przyjemnością informuje, że aż dziewięć jej produktów otrzymało nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2021” - w tym flagowy aparat DSLR D6, a także aparaty bezlusterkowe drugiej generacji - Nikon Z7 II i Nikon Z6 II. Zgłoszenia z około 60 krajów zostały nadesłane i ocenione przez panel uznanych specjalistów z całego świata. Produkty oceniono na podstawie takich aspektów, jak innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia i trwałość.

Zwycięskie produkty zostaną zaprezentowane na wystawie internetowej, która odbędzie się od 21 czerwca 2021 roku. Będą również prezentowane na specjalnej wystawie „Design on Stage”, która odbędzie się od 22 czerwca 2021 roku w Red Dot Design Museum w Essen w Niemczech.

Produkty, które zdobyły nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2021” firmy Nikon, obejmują:


Pełnoklatkowa cyfrowa lustrzanka Nikon D6

Nikon D6 to flagowa cyfrowa lustrzanka firmy Nikon. Zapewnia niezbędne wsparcie dla profesjonalnych fotografów sportowych i fotoreporterów, aby mogli osiągać najlepsze wyniki i jest wyposażony w najpotężniejszy system AF w historii firmy Nikon. W połączeniu z bogatą ofertą obiektywów NIKKOR F fotografowie są w stanie robić decydujące, niepowtarzalne ujęcia z większą dokładnością. Całe to doświadczenie i planowanie - wszystko to łączy się, gdy aparat, którego używasz, jest w stanie zareagować na każdą ewentualność. Dzięki nowemu silnikowi AF, przetwarzaniu EXPEED 6, wytrzymałej obudowie i szybkim połączeniom w aparacie, Nikon D6 umożliwia dostarczanie nieskazitelnych obrazów z dowolnego miejsca.

 

 

nikon D6


Pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe Nikon Z 7II i Nikon Z 6II oraz grip MB-N11

Z 7II i Z 6II to druga generacja aparatów bezlusterkowych następująca po Z 7 i Z 6, dla których zastosowano mocowanie Z o dużej średnicy. Niezawodność i funkcjonalność zostały poprawione dzięki zastosowaniu Dual EXPEED 6, który zwiększa liczbę zdjęć za pomocą jednej serii zdjęć seryjnych, a także umożliwia obsługę dwóch gniazd na karty, spełniając potrzeby użytkowników.

Aparat Nikon Z7 II bazuje na sukcesie wielokrotnie nagradzanego aparatu Nikon Z7. Zaktualizowany Nikon Z7 II jest wyposażony w 45,7-megapikselowy czujnik i ma ulepszony zakres dynamiczny na wszystkich poziomach ISO. Moc obliczeniowa dwóch procesorów EXPEED 6 wraz z ulepszonym buforem umożliwiają ciągłe fotografowanie z prędkością do 10 klatek na sekundę. Nikon Z7 II może wykonać serię 200 zdjęć JPEG w pełnej rozdzielczości lub 77 12-bitowych nieskompresowanych plików RAW przed osiągnięciem limitu bufora.

Z6 II to ewolucja oryginalnego Z6. Aparat jest wytrzymały i łatwy w obsłudze. Nikon Z6 II łączy w sobie potężną wydajność zarówno do fotografii, jak i wideo. Dzięki możliwości nagrywania profesjonalnych filmów 4K lub Full HD zarówno w pełnoklatkowych formatach FX, jak i przyciętych formatach filmów DX, Z6 II robi wrażenie. Matryca o rozdzielczości 24,5 megapiksela jest obsługiwany przez ulepszenia AF w zakresie wykrywania oczu i wykrywania zwierząt, co zapewnia niezawodne śledzenie obiektu. Ulepszone możliwości AF są korzystne dla twórców filmów i filmów, a także zapewniają płynne śledzenie ostrości.

Grip Nikon MB-N11 jest idealny do fotografowania w pionie, zwiększa liczbę wykonanych zdjęć, jednocześnie zapewniając pewne i wygodne trzymanie. Nikon MB-N11 obsługuje system hot-swap i doskonale nadaje się do długotrwałego użytkowania, na przykład podczas nagrywania wideo lub robienia zdjęć do filmów poklatkowych.

 

Nikon z6 II i Nikon Z7 II

nikon mb-n11aparaty i obiektywy nikon z


Seria obiektywów zmiennoogniskowych NIKKOR Z f / 2.8 do aparatów bezlusterkowych

Obiektywy Nikon Z 14-24mm f / 2.8 S, Nikon Z 24-70mm f / 2.8 S i Nikon Z 70-200mm f / 2.8 VR S to obiektywy zmiennoogniskowe, które utrzymują stałą jasną maksymalną przysłonę f / 2,8 w całym zakresie ogniskowych . Zastosowanie mocowania o dużej średnicy umożliwiło dużą elastyczność konstrukcji obiektywu, znacznie poprawiając parametry optyczne. Obiektywy te obejmują szeroki zakres ogniskowych - od 14 mm do 200 mm - rozszerzając możliwości obrazowania ekspresji w szerokim zakresie scen, od krajobrazów i portretów po dziką przyrodę.

 

Nikon obiektywy Z

 

Lornetka stabilizowana 10x25

Nikon 10x25 Stabilized to pierwsza kompaktowa lornetka ze stabilizacją firmy Nikon wyposażona w funkcję stabilizującą. Kompaktowy i lekki, składany korpus z podwójnym zawiasem nadaje się nie tylko do długotrwałego użytkowania, ale także do obsługi jedną ręką. Cie ciekawe na wielu forach (w tym Birdforum), lornetka ta została bardzo dobrze oceniona i uznana jako innowacyjna. Niestety nie mamy informacji czy ten model będzie wprowadzony do sprzedaży. Sprawdź naszą ofertę na wszystkie lornetki Nikon i dowiedz się więcej!

 

Nikon lornetka sttabilizowana 10x25Nikon lornetka sttabilizowana 10x25

 

Mikroskop edukacyjny ECLIPSE Ei

Mikroskop edukacyjny ECLIPSE Ei został zaprojektowany z myślą o intuicyjnej obsłudze i lepszej nauce. Do Mikroskopu dołączony jest przewodnik online zapewniający szybki i łatwy dostęp do samouczków, umożliwiając uczniom samodzielną naukę. Niestety ten mikroskop również nie będzie sprzedawany na terenie Polski.

 

mikroskop-Nikon-Eclipse-Ei

 

mikroskop-Nikon-Eclipse-Eimikroskop nikon eclipse

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl