Nowe informacje odnośnie aparatu Nikon Z9 0
Nowe informacje odnośnie aparatu Nikon Z9

Nikon Z9 nowa specyfikacja

 

Zgodnie z najnowszymi plotkami, kolejny flagowy aparat pełnoklatkowy Nikon Z9, ma dorównać nadchodzącemu modelowi Canon EOS R3 zarówno pod względem rozdzielczości, jak i szybkości wykonywania zdjęć seryjnych. Jak dotąd wszystko, co oficjalnie wiemy o Nikonie Z9, to fakt, że będzie on miał nowo opracowany czujnik Stacked FX. Tego typu pełnoklatkowe matryce są na tyle ciekawe że mogą osiągnąć wyższą prędkość odczytu niż obecne układy BSI. Oznacza to udoskonalone robienie zdjęć seryjnych i sprawniejszy autofokus.

Nikon Z9 w 30kl/s w bezstratnej jakości?

Najnowsze doniesienia od Nikona mówią, że „Nikon Z9 będzie miał czujnik 45 MP, który pozwoli na robienie zdjęć seryjnych z prędkością do 30 kl./s”. Jest to istotne z kilku powodów: po pierwsze, jest to krok w stosunku do wcześniejszych plotek, które sugerowały, że 20 klatek na sekundę będzie limitem zdjęć seryjnych, ale oznaczałoby to również, że Z9 prawdopodobnie dorównałby Canonowi EOS R3 zarówno pod względem rozdzielczości, jak i szybkości. Wiemy też, że były testowane różne aparaty Z9 z większymi matrycami 50 MP lub 60 MP, lecz mniejsza matryca okazała się najbardziej użyteczna.

Nikon Z9 i Canon Eos R3 - wyrównany pojedynek 

Canon nie potwierdził jeszcze oficjalnie rozdzielczości Canona EOS R3, jego odpowiednika bezlusterkowca dla profesjonalnych fotografów sportowych, ale pogłoski wyraźnie sugerują, że będzie to również aparat 45 MP. Już oficjalnie wiemy, że R3 będzie w stanie nagrywać serie 30 klatek na sekundę i wideo 4K. Te specyfikacje niekoniecznie oznaczają, że obie kamery będą regularnie osiągać te prędkości lub oferują identyczną wydajność fotografowania. Podane szybkości zdjęć seryjnych to zawsze teoretyczne maksimum w idealnych warunkach, a inne czynniki – w tym czas wykonywania zdjęć seryjnych (bufor) i format pliku, w którym robisz zdjęcia – mogą mieć duży wpływ na rzeczywisty świat. doświadczenie.

 

Nikon Z9 vs Nikon D6

 

Duże prawdopodobieństwo, że Nikon Z9 będzie aparatem 45 MP z mocą fotografowania na poziomie Sony A1, daje nam poczucie, że będzie to przełom . Wcześniejsze plotki sugerowały, że Nikon testował czujniki 50 MP i 60 MP z Z9, ale wtedy nie udałoby się osiągnąć złotego środka błyskawicznych zdjęć seryjnych i jednocześnie wysokiej rozdzielczości.  Dlatego jesteśmy pewni, że 45 MP będzie idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów, którym zależy na największej użyteczności.

Zarówno Nikon Z9, jak i Canon EOS R3 są częścią nowej generacji pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, które przewyższają wydajność profesjonalnych lustrzanek cyfrowych – i prawdopodobnie będą kusić profesjonalistów do zmiany lustrzanki cyfrowej na bezlusterkową. Zbliżający się pojedynek między dwoma aparatami Nikon D6 i Canon 1D X Mark III, które miały być głównym fotograficznym pojedynkiem na Igrzyskach Olimpijskich 2020, zanim zostały przełożone w zeszłym roku, nie będzie już tak interesujący wiedząc o ich następcach.

Jakie zmiany czekają posiadaczy Nikona D5 i D6?

Tym razem dużą różnicą jest rozdzielczość. Profesjonalne kamery sportowe miały wcześniej zwykle matrycę o niższej rozdzielczości, aby umożliwić wysoką ilość wykonywania zdjęć seryjnych i wygodę mniejszych rozmiarów plików. Na przykład Nikon D6 ma matrycę 20,8 MP, podczas gdy Canon EOS 1D X Mark III jest jeszcze niższy przy 20,1 MP.

Ale pogłoski, że zarówno Nikon Z9, jak i Canon EOS R3 będą miały 45 MP z maksymalną prędkością zdjęć seryjnych 30 kl./s, sugerują, że oba aparaty przeniosą aparaty sportowe na wyższy poziom. Jedynym minusem jest to, że oba aparaty nie będą uczestniczyć w tegorocznych igrzyskach olimpijskich, przynajmniej oficjalnie. Canon EOS R3 zostanie wprowadzony na rynek we wrześniu, a Nikon Z9 podobno zadebiutuje w listopadzie lub grudniu.

 

Poniżej prezentuje się nieoficjalna specyfikacja Nikona Z9 (na podstawie Nikon Rumors)

 

 • Nowo opracowany czujnik „stacked FX” o rozdzielczości 45 MP i wysokiej rozdzielczości
 • 30 kl./s
 • Zintegrowany pionowy uchwyt uchwytu
 • Z9 jest opisywany jako korpus D6 połączony z obrazowaniem EOS R5, α9II AF i wizjerem elektronicznym bez zaciemnienia
 • Nikon potwierdził, że Z9 będzie lepszy od D6
 • 16-bitowa opcja RAW
 • 8k30p, 4k120/60/30p (obsługa nagrywania wideo 8K)
 • Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED zaprojektowany dla 8k (nowo opracowany procesor przetwarzania obrazu w celu zwiększenia szybkości
 • odczytu czujnika)
 • Ulepszony AF (AF z wykrywaniem obiektów)
 • „Oszałamiające” śledzenie AF (lepsze niż w D6)
 • Zaawansowane śledzenie w czasie rzeczywistym
 • Dwa gniazda kart pamięci XQD/CFX typu B
 • ISO 64 – 25600, Hi1, Hi2
 • Poprawiony poziom hałasu, a konkretnie znacznie lepszy zakres dynamiki
  Wysoka rozdzielczość, wizjer bez zaciemnienia: prawdopodobnie wizjer 5,76 MP, a może nawet 9k MP, częstotliwość odświeżania 120 Hz (rozdzielczość można zmniejszyć, aby zwiększyć częstotliwość odświeżania)
 • Nowy interfejs użytkownika (brak drugiego ekranu LCD z tyłu, takiego jak D6)
  Nowa bateria: Nikon EN-EL18x
 • Gbit LAN, USB-C, WiFi, GPS, wbudowany nadajnik
 • Cena: 31999 zł
 • Planowane testy w sierpniu

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl